Херсонські чиновники бадьоро рапортують, що газ для обігріву лікувальним закладам надали, і опалювальний сезон у них почався, або почнеться за день-два. Та чомусь з-поміж цих «щасливчиків» немає обласного кардіоцентру, де 56 пацієнтів медикам доводиться тепер рятувати не тільки від серцевих недуг, а й від холоду. Температура повітря знижується щодня – йде до зими. Тож спершу хворим видали по дві ковдри, потім увімкнули на обігрів кондиціонери, а тепер вимушені підключити й електричні калорифери. Які через це будуть рахунки за електроенергію, тут і гадати не наважуються. При цьому всьому у стаціонарі ще з 2008 року запустили автономну газову котельню – для неї газ досі не можуть придбати!
 
— За весь час своєї роботи я такого початку опалювального сезону не пам’ятаю. У попередні роки він стартував у другій половині жовтня, а нині з цим повна невідомість. Ще два тижні тому надіслали договір на постачання газу до дочірньої компанії «Нафтогазу України» у Кропивницькому. Телефонуємо туди щоранку й щовечора, й отримуємо стереотипну відповідь: «Ваші документи у стадії оформлення. Чекайте своєї черги». Але ніхто не каже, скільки саме треба чекати, і коли ми зрештою отримаємо змогу купувати газ для опалення за бюджетні гроші, — обурений директор обласного кардіоцентру Олег Мазуряк.
 
 
Жити в холоді не дуже приємно і при гарному здоров’ї. Та якщо застуду чи пневмонію підхопить людина із важкою хворобою, наслідки такого випробування на витривалість для неї можуть бути фатальними. Чи зменшення населення стало кінцевою метою «ринкових реформ» у вітчизняній енергетиці?
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.