Депутати Верховної Ради ще на початку червня підтримали закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». 10 грудня нововведення набирають чинності. Читайте далі, щоб дізнатися скільки доведеться платити за кожен пакетик, який раніше був безкоштовним.
 
Стаття 3 вищезазначеного закону передбачає, що пластикові пакети можуть поширюватися лише платно. Виходить, що з 10 грудня доведеться доплачувати за кожен пакетик. Кабмін уже сформував нові ціни. Таким чином, за кожен пакет у формі рукава з дном, відкритою горловиною та товщиною від 50 мікрометрів доведеться заплатити мінімум у 2 гривні.
 
 
Точна вартість залежить від параметрів пакета:
2 гривні за пакетик без складок з боків та ручок;
2,5 гривні за пакет зі складками, але без ручок або з ручками, але без складок;
3 гривні за пакет із ручками та бічними складками.
 
Це мінімальні ціни. Але за продавцями залишається право підняти вартість кожного пакетика. Сенс нововведення полягає в відмові від пластику. Заборона безплатних пакетів змусить українців шукати альтернативу. Хоча, поки не буде запропоновано більш вигідні варіанти, таке нововведення може стати проблемою та зайвою статтею видатків.
 
У той же час не заборонені біорозкладні та надтонкі пакети з шириною до 22,5 см. Їх поки що можна використовувати для пакування риби, м’яса та сипких продуктів. До кінця 2022 року вони залишатимуться безкоштовними. Влада припускає, що за рік буде знайдено альтернативні варіанти.
Платити доведеться не лише у супермаркетах, нововведення стосується всіх роздрібних точок продажу. При цьому контролюватиме виконання Держпродспоживслужба, але як саме поки що невідомо.
________________________________________________________________________________________________

Популярные продукты взлетят в цене к Новому году: какими товарами нужно запастись заранее

Стоимость продуктов поднимется на 5-15% ближе к Новому году. Притом, что за год цены поднялись в среднем на 30%. Дальнейшее подорожание спровоцирует повышенный спрос на традиционные товары, в частности, мясо, яйца, масло, майонез, фрукты и овощи, пишет газета "Вести" со ссылкой на экспертов.
 
.
 
Некоторые продукты можно купить заранее. По словам ритейлера Валерия Кушнира, предварительно можно запастись сливочным маслом и сливками, которые подорожают на 15%. Филе курятины нужно заморозить, потому что ближе к праздникам цена поднимется минимум на 10-20%. Также можно запастись свининой и говядиной.
 
"Не стоит забывать о яйцах и майонезе. По прогнозам, яйца могут подорожать до 40–50 грн за десяток, сейчас за такое количество в среднем берут 30 грн. Уже сегодня лучше запастись деликатесами: сырокопченой колбасой, хамоном и прочими мясными изделиями долгого срока хранения. То же самое касается и сыров", – отметил Кушнир.
Кроме того, сейчас можно купить акционные товары. К примеру, икру или красную рыбу. Но нужно внимательно следить за сроком хранения товаров.
 
К тому же стоит запастись спиртными напитками, особенно вином, в том числе игристым. Потому что в этом году его в Европе произвели мало. А в Украину вино поставляют именно из Европы по €1-1,5, но продают в 2-3 раза дороже. Экономист Юрий Гаврилечко прогнозирует подорожание этого напитка.
 
 
Также ближе к Новому году станут дороже кондитерские изделия. Скорее всего, на 5-7% поднимутся в цене и овощи, указал исполнительный директор Экономического дискуссионного клуба Олег Пендзин.
 
"Мало кто будет заранее запасаться продуктами. Все как бы привыкли к свежему. Хотя в этом году праздничный стол обойдется украинцам дороже, хотя бы потому, что уже цены выше, чем были в прошлом году", – отмечает Пендзин.