За публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної прокуратури суд визнав винною місцеву жительку у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору (ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України). 
Як повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури, її засуджено до 12 років позбавлення волі із позбавленням права займатись викладацькою діяльності та займати посади пов’язані з освітнім процесом строком на 15 років та з конфіскацією майна.
 
Прокурори у суді довели, що після окупації міста Херсона військами російської федерації жінка, яка була вчителем математики у одній з місцевих шкіл, почала співпрацювати з ворогом.
Наприкінці липня 2022 року вона обійняла посаду «директора» так званого «государственного бюджетного образовательного учреждения Херсонской области «Школа № 51 города Херсона».
На псевдопосаді засуджена одразу взялась організовувати навчання за стандартами країн-агресора та за російськими підручниками.
 
 
Окрім того вона вчиняла активні дії спрямовані на незаконне заселення російських вчителів, які приїхали викладати на окуповані території України, до квартир місцевих жителів, що виїхали із Херсона.
Ухвалення вироку здійснювалося у порядку спеціального судового провадження.