Як повідомлялося раніше, 8 червня у своєму ефірі Миколаївський міський голова повідомив, що діти, які не змогли виїхати з окупованих територій, зможуть дистанційно навчатися у школах Миколаєва.
Зараз вже є 50 заяв від батьків дітей з окупованих територій, які будуть навчатися онлайн за українською програмою
Про це сьогодні, 24 червня, у своєму традиційному ефірі у соцмережах розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, передає Інше ТВ.
 
«Важлива новина щодо зарахування (до шкіл) дітей з тимчасово окупованих територій, зокрема, Херсонської області. Маємо вже 50 таких заяв, залюбки приймемо всіх охочих учнів. Якщо потрібно – збільшимо кількість класів з дистанційним навчанням», — сказав Сєнкевич.
Мер пообіцяв завтра опублікувати на своїй сторінці в Фейсбук більш детальну інформацію з цього приводу, щоб діти з окупованих територій могли навчатися онлайн за українською програмою, «а не за рашистською змінною свідомості».
________________________________________________________________________________________________

Дозволять працювати українським вчителям: у Польщі розповіли, скільки учнів-біженців планують прийняти школи у вересні

Заступник міністра освіти й науки Польщі Томаш Ржимковський заявив, що система освіти готується прийняти до 400 тисяч учнів з України у вересні. Він додав, що це вдвічі більше, ніж зараз навчають у польських школах, але міністерство не може спрогнозувати розвиток ситуації в Україні та скільки біженців прибуде до Польщі. Про це повідомляє місцеве видання gazetawroclawska.pl.ie 
 
 
«Заступник міністра Ржимковський повідомив, що зараз у польських школах навчається близько 180 тисяч українських дітей. Лише за останній місяць кількість зменшилася на 10 тис. Проблема нестачі місць у класах природно зникає, адже біженці залишають найбільші міста, а школи в повітах охоче відкриваються для своїх дітей».
 
Також, за словами урядовця, плануються зміни до закону, які дозволять працювати українським вчителям, оскільки наразі двомовного персоналу немає.
Раніше міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в інтерв’ю «Суспільному» повідомив, що станом на 19 червня 651 тисяча дітей шкільного віку перебувають поза межами України. Крім того, понад 1800 українських закладів освіти пошкоджено, з них 209 — зруйновано.