Аби приховати злочини: на Херсонщині росіяни почали тиск на медиків та судмедекспертів

Попри те, що українська влада надала працівникам медичних закладів інструкції, в яких сказано про дозвіл надавання максимально повної допомоги всім, хто її потребує, російські загарбники все одно почали тиснути на лікарів та медиків. Озброєні загарбники допитують очільників лікарень та керівників відділень.
За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, головною вимогою, яку висувають російські ординці до медичного персоналу, є безумовна підтримка діяльності Росії. Крім того, російські офіцери хочуть, аби лікарі співпрацювали з ними, надавали потрібні інтерв'ю та виписували пацієнтам документи з певними діагнозами.
 
Фактично підконтрольні загарбникам медики потрібні для прикриття власних злочинів. Аби лікарі розповідали про "загибель дітей від української артилерії" та про інші "злочини ЗСУ".
Оскільки ідейних колаборантів серед медиків практично не було, окупанти почали розглядати варіант привезення на Херсонщину медиків із російської глибинки. Втім, із реалізацією подібної ініціативи є певні проблеми. Адже Росія відчуває неймовірну нестачу лікарів навіть у мирний час, а зараз через величезну кількість поранених Кремлю довелося масово та ледве не примусово перекидати медиків з глибинки до Ростовської та Білгородської областей.
 
 
З урахуванням активості бойових дій на Донбасі загарбникам дуже б не хотілося "розкидуватися" людьми з медичною освітою для здебільшого пропагандистських цілей. Тому, ймовірно, загарбники посилюватимуть тиск на українських спеціалістів.
 
Крім того, під тиск надзвичайний попали працівники та керівники Херсонського бюро судово-медичної експертизи. Від них окупантам потрібні підроблені довідки про смерть як цивільних, так і безпосередньо самих російських військових.
 
Вбитих окупантів хочуть оформлювати як загиблих не під час бойових дій
Завдяки новій схемі, яку вигадали офіцери, рідним загиблих військовослужбовців буде набагато важче доводити, що вони отримали несумісні з життям поранення саме на війні. Бо якщо у свідоцтвах про смерть буде вписано, що ординця збила машина, або він впав з висоти, ні про які компенсації мови не буде.
 
.
 
В такий спосіб Кремль не тільки економитиме шалені гроші, але й зможе знизити градус соціального незадоволення в умовній Бурятії. Адже, як би там не було, деякі дружини та матері окупантів все ж таки хочуть поховати свого рідного по-людськи. Бо зараз у Москві йдуть шляхом не привезення великої кількості трун, через що рідні загиблих починають потроху висловлювати своє обурення ситуацією.
Якщо загарбники в якийсь спосіб примусять судмедекспертів до співпраці, потік трун до Росії може суттєво збільшитися. Але левову частину втрат оформлюватимуть саме як не бойові.
__________________________________________________________________________

Херсонський напрямок є ключовим в українському контрнаступі, — Роман Костенко

Війна на півдні ще тільки починається, і ми маємо її виграти. Херсон буде звільнено, бо це стратегічний напрямок для нашого наступу.
Про це говорить депутат від партії «Голос» Роман Костенко, котрий сьогодні захищає південь, передають Економічні новини.
 
«Битва за південь ще попереду. І ми маємо її виграти. Але в довгостроковій перспективі багато залежатиме від того, як ми захистимо наш Схід. Імперські амбіції Росії, як і раніше, включають позбавлення України виходу до Чорного моря та намір повернутися на те, що вони називають «російською територією», і якимось чином показати, що вони возз'єдналися», - говорить Костенко.
За словами Костенка, росіяни, як і раніше, мріють про «республіки» в Херсоні, Одесі та Миколаєві, які вони хочуть анексувати.
 
«Це у їхніх планах. Тому повернення Херсона - наша стратегічна мета. Він має бути повернутий разом із рештою наших територій. І я думаю, що направлення на Херсон може стати одним із пріоритетів нашого наступу. Але для цього ми маємо створити необхідні умови: техніку, особовий склад, бути добре навченими та підготовленими, обрати правильний напрямок та все, що передбачає військовий статут», - наголосив Костенко.
__________________________________________________________________

Окупанти обіцяють, що до 15 липня вся територія Херсонської області буде покрита мобільним зв'язком.

Про це йдеться в одному з ворожих Телеграм-пабліків.
"Подальша робота буде спрямована на покращення якості покриття. Найближчим часом плануємо збільшити кількість пунктів продажу стартових пакетів і точок поповнення балансу. У віддалених населених пунктах працюватимуть мобільні точки продажу. У зв'язку з фактами спекуляції стартовими пакетами, що з'явилися, на 1 паспорт можна буде придбати не більше 2 сім-карт", - йдеться у повідомленні.
Стартовий пакет коштуватиме 100 рублів.
Нагадаємо, зараз скретч-карти так званого «російського мобільного оператора» з назвами «На связи» або «+7 телеком» з поповненням рахунку на 300 рублів продаються в Херсоні за 250-270 грн.
 
 
Херсонці скаржаться, що за допомогою номерів так званих «російських мобільних операторів» «+7 телеком» і «Мир Телеком», які працюють в Херсоні, неможливо зареєструватися навіть не російських ресурсах: в соцмережах, системах онайн-платежів. Онлайн-ресурси не ідентифікують введений користувачем номер як приналежний до якогось оператора, й процедура реєстрації припиняється.