Російська армія в ніч на 8 січня обстріляла Таврійський мікрорайон у Херсоні запалювальними снарядами. Для обстрілу міста війська РФ використовують ці снаряди не вперше, розповів Суспільному пресофіцер тактичної групи "Грім" Дмитро Плетенчук. Чим небезпечні такі обстріли — дізнавалось Суспільне.
 
Херсонець Валерій Боканов розповів, що бачив обстріл на власні очі.
"Спочатку була заграва, наче салют, все це згори падало, сипалось. А потім шматки землі, наче факелами були засипані і горіло все", — говорить Валерій Боканов.
З вікна своєї квартири на 8-му поверсі бачила обстріл херсонка Галина з чоловіком. Жінка розповіла, що сталось це о пів на першу ночі. За словами жінки, запалювальні снаряди летіли вгору, як салюти.
 
 
Пресофіцер тактичної групи "Грім" Дмитро Плетенчук каже, що використання армією РФ запалювальних елементів — випадок не перший.
"Російські окупанти продовжують наносити вогневе ураження по Херсону. Вкотре були застосовані ними запалювальні елементи під час обстрілу міста. Обійшлось без жертв", — сказав Плетенчук.
 
Такі снаряди є двох видів – запалювальні та освітлювальні, розповів військовий експерт Михайло Жирохов. Останні військові називають ще "люстрами". Вони підриваються у повітрі і довго світять.
"Таке підсвічування для артилерії, для будь-яких моментів, щоб можна було дивитись на результати попадання ракети або намічати цілі для майбутніх ударів. Оце освітлювальні, а є запалювальні — вони в арсеналі Градів, гаубиць, причіпної та буксированої артилерії. Вони призначені для того, щоб викликати пожежі", — каже військовий експерт.
 
За словами начальника відділення підводного розмінування групи піротехнічних та спеціальних водолазних робіт ГУ ДСНС України у Херсонській області Ігоря Соловйова, по Таврійському мікрорайону були використані запалювальні снаряди до системи БМ-21 град.
 
.
 
"В середині знаходяться запалювальні елементи. На основі сплаву заліза, магнію та алюмінію. Вони небезпечні тим, що температура їхнього горіння сягає до тьох тисяч градусів. І ще складність полягає в тому, що гасити водою їх майже не можливо, бо магній вступає у хімічну реакцію з водою і починається бурхливе виділення температури та газів", — розповів рятувальник.
Гасити такі пожежі краще піском або землею, говорить Ігор Соловйов. І додає, у ту ніч пощастило, що майже всі снаряди впали на сусіднє з мікрорайоном поле, це не спричинило пожеж.