Герої Херсонської тероборони, які вижили під час захоплення міста російською армією, тепер вимушені доводити своє право називатися учасниками бойових дій.
Також це родини сміливців, які втратили життя у Бузковому парку, обороняючи Херсон.
 
Так, Костянтин Козак – майор у відставці, був разом із сином у теробороні Херсона. Чоловіки брали участь у бою на Білозерській площі і у Бузковому парку.
Але ніяких виплат і документів учасники тих воєнних подій не отримали.
Олексій був бійцем територіальної оборони і прийняв свій останній бій у Бузковому парку. Його мати Оксана розповідає, що син раніше служив у ЗСУ, пройшов АТО. Та його документи загубили.
 
 
І таких випадків багато - герої не отримали ні довідок про участь у військових діях, а їх родини - компенсацій за втраченого годувальника.
Тому звернулися до Президента України та до військової прокуратури, щоб виправити несправедливість.
 
Адже під час призову на військову службу під час загальної мобілізації, військовозобов’язаний повинен отримати документ, що доводить належність до служби і дає право на отримання виплат.
Тож тепер цю проблему потрібно вирішувати в адміністративному суді, подавати позови.
Херсонська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері направила матеріали звернення з листом до управління територіальної оборони.
 
Якщо відповідні документи все ж таки були знищені, то робили це для того, щоб списки та особові справи не потрапили до російських військових. Але існує порядок відновлення особових справ та інших документів, - кажуть юристи.
Віримо, що всім херсонським героям віддадуть належне - і тим, хто втратив життя, і тим, хто залишився живий.
 
.