Станом на січень 2024 року у Верховній Раді України працює 401 народний депутат, приблизно 100 з них підлягають мобілізації та можуть вступити до лав Збройних сил.
Про це  заявив нардеп та перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.
 
Новий законопроект про мобілізацію "не мав шансів"
За його словами, новий законопроект про мобілізацію "не мав шансів" проходження у своєму первісному вигляді у Верховній Раді та уряду, щоб це усвідомити, потрібно було три тижні.
"Зараз законопроект відкликаний. Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони напрацював пропозиції. Очікуємо, що нову версію запропонує Кабмін, а документи готує Міністерство оборони", - зазначає Цимбалюк.
 
 
Крім того, нардеп зазначив, що уряду потрібно вдосконалювати чинне законодавство з питань мобілізації військовозобов'язаних, зокрема, особливу увагу слід приділяти демобілізації терміновиків.
"Мобілізація має бути справедливою. Потрібно негайно демобілізувати всіх строковиків. Ці люди вже відслужили свої терміни, їх треба відпустити додому", - зазначив він.
 
Мобілізація народних депутатів: деталі
Також Цимбалюк заявив, щоб в Україні "настала справедливість" щодо мобілізації, то народні депутати також мають служити в армії. Проте, нардеп зазначив, що при цьому потрібно виробити норму, як зберегти діючу Верховну Раду.
 
"У період військового стану ворог зацікавлений, щоб у парламентсько-президентській республіці була недієздатна Верховна Рада. Яка не зможе ухвалювати закони, продовжувати військовий стан, мобілізацію, а для цього потрібно 300 нардепів", - каже він.
Крім того, Цимбалюк нагадав, що зараз у Раді працює 401 народний депутат, приблизно 100 із них можна мобілізувати.
 
.
 
"Якщо відкинути тих, хто не підлягає мобілізації, тобто жінки, багатодітні чоловіки, хто має троє та більше дітей у сім'ї. Також ті, кому виповнився вік 60+, то приблизно сотню народних депутатів сьогодні можна мобілізувати", - наголосив Цимбалюк.
За його словами, тоді всі громадяни та громадянське суспільство України загалом усвідомлюватиме, що в державі "настає справедливість щодо мобілізації".
_________________________________________________________

Мобілізація: відстрочку хочуть давати не за інвалідністю, а залежно від конкретного захворювання

У новому законопроєкті про мобілізацію, який розробляється Міністерством оборони України, передбачається відстрочка від призову для людей з інвалідністю. Про це в ефірі телемарафону розповіла народна депутатка Олена Мошенець ("Слуга народу"), заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.
За її словами, для мобілізації не враховуватиметься група інвалідності, а проводитиметься оцінка конкретного захворювання.
 
"Будуть визначені конкретні захворювання, які дадуть можливість або мати відстрочку від мобілізації, або не бути мобілізованими. Це стосується не тільки самих військовозобов'язаних, а й членів їхніх сімей", — зазначила Мошенець.
 
"Є такі, з якими справді можна виконувати певні обов'язки, а є такі, з якими в жодному разі не можна. Туберкульоз, про який багато говорилося. Ми розуміємо, що якщо людина з таким захворюванням потрапляє в іншу групу людей — це потенційний ризик для всіх. Кожен, хто потрапляє на захист України, незалежно, чи це тил, чи більш передові лінії, там не повинно створюватися проблем через те, що людина має ті чи інші захворювання, які потребують постійного лікування", — резюмувала Мошенець.
Нардепка запевнила, що профільне міністерство активно працює над врахуванням цих аспектів, щоб забезпечити максимальну безпеку під час мобілізації.