Одразу після оголошення результатів Національного відбору на Євробачення-2024, букмекери по всьому світу почали традиційний підрахунок прогнозів на виграш конкурсантів. Варто нагадати, що в поточному році, пісенний конкурс буде проведено на батьківщині торішньої переможниці. Євробачення пройде в Мальме, у Швеції, де вже почали перші етапи підготовки до прийому численних іноземних гостей.
.
2 лютого, після оголошення переможця етапу відбору в Україні, букмекерські компанії збільшили шанси на перемогу нашого дуету. За результатами загальнодоступного голосування, представляти нашу країну поїдуть Jerry Heil та alyona alyona. До оголошення переможців Нацвідбору, українські співаки також перебували в трійці претендентів на перемогу, а їхні шанси оцінювалися букмекерами як 12%. Сьогодні ж, після оновлення даних, можна переглянути рейтинг БК Террикон і вибрати найвигідніші для себе умови ставок, серед десятків легальних букмекерів України.
 

Критерії оцінки переможця

Букмекери досить часто проводять попередню оцінку результатів на неспортивних конкурсах. Євробачення є найбільшим пісенним шоу, із сотнями мільйонів глядачів, яке проводиться щорічно, тому упустити шанс на аналіз подібної події ніяк не можна. Насправді, критерії оцінки конкурсантів завжди трималися в найсуворішому секреті й ніколи не публікувалися, але відомо, що аналітики оцінюють:
.
•  стиль виконання музикантів, вокальні дані та артистичність;
.
•  медійність виконавця або групи;
.
•  результати виступів виконавця і його популярність, за межами країни;
.
•  рівень "дружелюбності" до країни виконавця, серед населення інших країн-учасників тощо.
.
По суті, такий тип оцінки практично не дає змоги повноцінно провести порівняльний аналіз, а лише дає зрозуміти менш імовірних претендентів на перемогу і діяти за методом виключення.
.

Найближчими тижнями результати змінюватимуться

За усередненими показниками, Україна є фаворитом Євробачення, при цьому з практично подвійною перевагою. За даними букмекерів, трійка лідерів конкурсу має такий вигляд:
.
•  Україна з шансом на перемогу 18%.
.
•  Велика Британія і 9% на успіх.
.
•  Італія завершує трійку лідерів із шансом на перемогу в 7%.
.
Варто зазначити, що шанси на перемогу Великої Британії найближчими днями можуть змінитися. На відміну від більшості країн-учасників, британці вже визначилися з конкурсантом, але поки що не оприлюднили пісню, з якою він виступатиме. Четверте місце з шансом на перемогу посідає Ісландія, яка лише на 1% відстає від Італії, але шанси на виграш у них великі, адже за останні півтора тижні вона вирвалася з аутсайдерів, посівши місце в п'ятірці претендентів на перемогу.
.
Під серйозним питанням виступ виконавця з Ізраїлю, який може скласти серйозну конкуренцію українкам. Наразі Ізраїль має оціночний шанс на виграш лише 5%, але серйозні протести деяких "мовників" свідчать про можливість відсторонення виконавця у 2024-му році. Відстежувати зміни найближчими тижнями можна на Terrikon Online, де регулярно оновлюється список легальних букмекерів, більшість із яких приймає ставки на перемогу різних учасників.
.
Станом на початок лютого, лише кілька країн офіційно представили своїх учасників. Це серйозно ускладнює складання прогнозів. Скоріш за все, після анонсування всіх виконавців і їхніх конкурсних композицій, статистика істотно змінитися, а результати будуть не на користь України, але передбачити це вкрай складно.