Росіяни скаржаться на переселенців з Херсонщини, які отримали так звані “житлові сертифікати” на окупованому півострові. За їхньою інформацією, частина біженців одразу продають кримські квартири, конвертують гроші у валюту та виїжджають до Європи або ж чекають на повернення додому. В цьому їм допомагають місцеві рієлтори за певний “відкат”
Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.
 
“Ось технологія перетворення херсонського сертифіката на живі гроші. Отримуєш паспорт РФ, купуєш житло, продаєш його. Щоб не морочитися, можна провести операцію лише на папері. Деякі одразу конвертують російські рублі у валюту. Зрозуміло, провернути подібну операцію допомагають рієлтори. Також потрібне сприяння місцевого начальства, що заплющує очі на відверті махінації. Кожен відкушує свою частку”, – скаржаться російські журналісти.
 
 
Зазначається, що частині херсонців житло на півострові взагалі не потрібне, адже вони мають тут квартири, придбані ще до 2014 року, або родичів, у яких і проживають.
За фактами зловживання “житловими сертифікатами” нібито йде слідство стосовно кількох чиновників з окупованої Керчі та місцевих рієлторів, які допомагали херсонцям здійснити оборудки з отриманими квартирами