Суди виправдали військовозобов'язаного, до якого завітали працівники ТЦК.
 В Запоріжжі одразу два суди (першої інстанції та апеляційний) виправдали військовозобов’язаного чоловіка, який побився з працівниками місцевого ТЦК, які прийшли вручити йому повістку.
Як виявилось, ТЦК неодноразово намагався мобілізувати цього чоловіка, але ці дії поки не мали успіху. Такий вирок днями в соцмережі опублікував запорізький адвокат Андрій Трифонов, який представляв в суді інтереси цього мешканця Запоріжжя.
 
Згідно оприлюдненого рішення суду, все почалось з того, що ввечері, приблизно 0 21 годині до багатоповерхівки на вулиці Оптимістичній прийшли представники ТЦК. В цей час на вулицю вийшов мешканець цього будинку, щоб з’ясувати, чому немає електроенергії та коли ремонтні бригади відновлять енергопостачання.
 
 
В суді чоловік розповів, що почав підніматись сходами до свого поверху та почув, як за ним побігли невідомі йому особи в невідомій йому формі та повідомили йому, що хочуть з ним про щось поспілкуватись. Оскільки було темно та наближалась комендантська година, він відмовився з ними спілкуватись.
Далі у вироку, де оприлюднені покази військовозобов’язаного, наводяться такі його слова: "Коли почав ключем відкривати замок вхідних дверей до квартири, один з невідомих став між ним та дверима, а інший став позаду нього та почали перешкоджати входу до квартири. При цьому особи не представлялися".
 
Далі в документі йдеться про те, що спричинилась бійка. Кожна зі сторін заявила суду, що отримала тілесні ушкодження. Військовозобов’язаний повідомив суду, що звернувся до ДБР з приводу свого побиття, а представники військкомата заявили, що теж отримали тілесні ушкодження.
 
Один з представників ТЦК, якого було визнано потерпілим, на суди розповів, що напередодні працівники ТЦК неодноразово приходили до цього чоловіка додому з метою оповіщення, але той не відчиняв двері. Того дня, коли стався конфлікт, представники ТЦК теж прийшли з метою оповіщення, побачили його, переслідували з метою оповіщення та під час цього почули на свою адресу погрозу, "що зараз виколе йому око". Представник ТЦК також пояснив суду, що військовозобов’язаний порушував громадський порядок.
 
.
 
Мав борги за компослуги
Адвокат військовозобов’язаного, Андрій Трифонов, каже, що працівники ТЦК спеціально відстежували чоловіка, колишнього правоохоронця, біля під’їзду.
"Голова ОСББ теж "точила зуб" на мого підзахисного через борги за комунальні послуги, - розповідає в коментарі для ТСН.ua Андрій Трифонов. - Але якщо казати про той день, то мій клієнт спочатку не побачив, що ті люди були в формі. Було темно. Він побіг до себе на четвертий поверх, але не зміг у темряві засунути ключ в замок. До нього підбігли ці люди, почали його крутити. В цей момент двері відчинила дружина цього чоловіка і почала кричати, що у неї маленька дитина, все це вона знімала на відео".
 
Згодом правоохоронці відкрили кримінальне провадження, інкримінуючи військовозобов’язаному ч.2 ст. 342 ККУ "Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб".
 
Вину не довели
Проте, виносячи вирок, суд постановив визнати військовозобов’язаного невинуватим та виправдати його. Такий висновок суд аргументував тим, що сторона обвинувачення не довела в суді те, що чоловік скоїв кримінальне правопорушення. Тобто не було доведено, що чоловік порушував громадський порядок чи чинив опір представникам влади. 
_______________________________________________________

Чи потрібно мобілізувати до української армії вбивць – гучна заява міністра юстиції

Денис Малюська розповів про власне ставлення до мобілізації ув'язнених, які скоїли насильницькі злочини.
Відбір і мобілізацію людей, які відбувають покарання, варто доручити безпосередньо військовим, щоб вони самі визначали, хто їм потрібен.
Таку заяву зробив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телемарафону "Єдині новини".
 
 
"Особисто я вважаю, що межу в законі не варто проводити. Чесно кажучи, потрібно було б доручити військовим командирам самим обирати, хто їм потрібен чи не потрібен. Навіть якщо це насильницькі злочини – зрештою ми їх в армію беремо для того, щоб вони вбивали. І ті, хто вміють це професійно робити, якщо за нашої оцінкою, це той, хто буде правильно вбивати... це гарні люди, ті, хто міг би послужити країні", – сказав міністр.
 
Денис Малюська також додав, що, безумовно, відпускати злочинців на початку відбування покарання "не дуже хочеться". Проте ті, в кого термін покарання уже закінчується і щодо яких можна бути переконаними, що вони не є суспільно небезпечними для співслужбовців чи мирного населення, цілком могли б бути мобілізовані.
 
"Тільки в такому разі... Тому я б істотно не обмежував категорії, які зможуть захищати нашу країну", – підкреслив міністр юстиції.
Водночас він зазначив, що такий підхід може бути негативно сприйнятий як суспільством, так і парламентом.
_____________________________________________________________

У Луцьку чоловік сам прийшов до ТЦК і відмовився від мобілізації, бо "офіцер": чим це закінчилось

У ТЦК заявили, що мали право мобілізовувати підсудного.
У Луцьку до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Підсудний сам прийшов до ТЦК, щоб зареєструватись у Луцьку, а коли йому дали повістку - ухилився від мобілізації. 
Про це йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду Волинської області. 
 
 
Чоловік відмовився від мобілізації, бо йому нібито неправильно вручили повістку
За даними суду, підозрюваний працює далекобійником. Його визнали придатним до служби в армії та у травні 2023 року дали повістку, проте чоловік ухилився від мобілізації. 
На суді підозрюваний провину визнав лише частково. Він заявив, що сам прийшов до ТЦК у Луцьку, оскільки хотів зареєструватись у місті, де у батьків є квартира. Перед тим підсудний мешкав на Рівненщині. Там він пройшов ТЦК і отримав повістку.
 
Підсудний заявив, що ухилився від мобілізації, бо "він був на обліку у ТЦК в іншій області та вважає, що у Луцьку повістку йому дали незаконно". Також він додав, що закінчував академію внутрішніх військ МВС України і має офіцерське звання, що нібито повинні були врахувати у військкоматі. Повістку він взяв, бо нібито військкоми його залякали. 
 
Як це пояснили у ТЦК і СП
Працівниця військкомату на суді заявила, що підсудний справді сам прийшов до ТЦК, щоб прописатись у Луцьку. Тоді він пройшов ВЛК, яка визнала його придатним до мобілізації. Згодом йому вручили повістку. 
 

 
"Перебування обвинуваченого на обліку в іншому РТЦК не є перешкодою для вручення повістки, оскільки у триденний термін ТЦК мав бути повідомлений про те, що обвинувачений призваний на військову службу", - йдеться у поясненні свідка. 
Вона додала, що "військовий призов щодо рядового та офіцерського складу не відрізняється".
 
Вирок суду 
Суд проаналізував матеріали справи та визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ. Його засудили до 3 років позбавлення волі. 
Цей вирок ще можна оскаржити в апеляційному суді.