Відгримів у Херсоні міжнародний фестиваль «Мельпомена Таврії». І тепер у обласному академічному музично-драматичному театрі імені Миколи Куліша не в жарт замислилися: чи буде життя після «Мельпомени»? Підстави для побоювань є, і неабиякі: українські регіони знову переходять до «жовтої» коронавірусної зони. А за її умовами глядацькі зали повинні бути напівпорожніми. Себто вибір у розважальних закладів небагатий: або працювати собі у збиток, або пропорційно збільшувати плату за вхід. Тож до чого саме готується облмуздрамтеатр? 
 
— Наш театр і так планово-збитковий, і обласна рада його недофінансовує, а власні заробітки обмежені. Через це тільки дефіцит коштів на зарплату до кінця нинішнього року складає 1,8 мільйона гривень. Якщо половина місць у залі «примусово» спорожніє, збитки тільки зростуть. І не  буде іншого варіанта, окрім як просити облраду збільшити дотацію. Адже автоматично піднімати ціну на квитки то не вихід – ми ж розуміємо, що доходи наших глядачів не збільшилися. Так можна левову частку публіки втратити. Хоча не виключаємо, що на окремі прем’єри спектаклів деякі ВІП-місця подорожчають до тисячі гривень. Така можливість теж розглядається, — принагідно зазначив художній керівник і генеральний директор театру Олександр Книга.
 
 
Аби мати можливість працювати бодай в «урізаному» варіанті, актори й технічний персонал облмуздрамтеатру Херсона терміново вакцинуються від коронавірусу. Профілактичне щеплення вже отримали близько семидесяти відсотків трупи, але у стислі терміни хочуть довести цей відсоток до восьмидесяти – як у школах. Втім, на випадок переходу з «жовтої» зони до «червоної» щеплення повинен отримати весь трудовий колектив. Як кажуть, немає меж досконалості – є межа тільки скромним доходам багатостраждальних бюджетників.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ