У Закарпатській області судили чоловіка, якого з магазину забрали до ТЦК і СП (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки - ред.) та визнали придатним до служби в армії, проте він відмовився від мобілізації. На суді він заявив, що повістки він не отримував та не ухилявся від служби в ЗСУ.
Про це йдеться у вироку Тячівського районного суду Закарпатської області, пише tsn.ua.
За даними суду, жителя Закарпаття 26 лютого 2022 року визнали придатним до служби в армії та вручили повістку, проте він не прийшов до пункту збору.
Чоловік на суді пояснив, що 26 лютого 2022 року він повернувся з Києва, де був на заробітках. Того ж дня у приміщенні магазину його затримала поліція та відвезла до військкомату. Там ВЛК визнала його придатним до служби в армії. Житель Закарпаття пояснив, що він не проходив медичної комісії, його лише запитали, чи хворіє він. Той повідомив, що у нього "вроджена вада серця та проблеми із психікою", він перебуває на обліку у лікаря-нарколога.
Після цього чоловіка відпустили додому та сказали прийти до ТЦК наступного дня. Призовник наполягав, що жодного офіційного документа йому не давали.
Представник ТЦК заявляв, що чоловіку вручили мобілізаційне розпорядження, проте той відмовився від служби в армії.
Під час розгляду справи суд встановив, що працівники ТЦК і СП припустились технічної помилки під час заповнення мобілізаційного розпорядження. Також вони не зафіксували відмову чоловіка від проходження служби в армії.
Суд виправдав чоловіка та відпустив його на волю.
____________________________________________________
"Потрібні зміни щодо мобілізації", - Зеленський провів засідання Ставки
Військове керівництво України розглядає всі можливі сценарії розвитку на фронті у 2024 році. Це включає і фактор мобілізації чоловіків призовного віку.
"Аналізуємо всі можливі сценарії, і має бути наш український сценарій на 24-й рік. Конкретні операції з цілком конкретним обґрунтуванням, які дадуть Україні також конкретні результати. Саме під таку конкретику має бути розраховане все, що потрібне нашій державі, нашим бригадам". Зокрема, це стосується й питань мобілізації", – звернувся до українців президент Володимир Зеленський. Традиційне звернення транслювала пресслужба його Офісу.
.
Він зазначив, що це питання зараз найбільш чутливе для українського суспільства. І питання не лише в чисельності людей, які підлягають призову до армії, а насамперед про терміни та демобілізацію тих воїнів, хто вже багато місяців стоїть на захисті України.
__________________________________________________
Столиця починає виплачувати мобілізованим киянам матеріальне заохочення, - Віталій Кличко
З грудня Київ запровадить заохочувальні виплати для мешканців міста, які підуть служити до Збройних сил України.
Про це повідомив у Telegram мер столиці Віталій Кличко.
"Київрада, на найближчому засіданні розгляне питання матеріального заохочення для киян, які будуть мобілізовані до Збройних сил з грудня. Місто віднайшло кошти для виплат по 30 000 кожному новобранцю", - повідомив Віталій Кличко.
Нагадаємо, що на попередній сесії Київради були збільшені видатки на ЗСУ за програмою "Захисник Києва". Зокрема, 300 мільйонів гривень додатково передбачено для військових частин, які звернулися за допомогою.
Раніше повідомлялося, що за ініціативою Віталія Кличка Київ збільшив видатки на підтримку сил безпеки та оборони до 6,2 млрд грн у 2023 році.
____________________________________________
Чи мобілізуватимуть молодь: Муженко відповів на складне запитання
В Україні виникає потреба у виваженому підході до відбору кандидатів для різних військових частин. Для цього слід враховувати їхній фізичний стан та вік, а також мету їхнього призначення для майбутніх операцій. Про це розповів генерал Віктор Муженко в інтерв'ю BBC.
Муженко наголошує на важливості розгляду вікового аспекту при формуванні військових частин під час поточної ситуації з мобілізацією в Україні.
"Це дуже складне питання. Тому що, попри все, війна – це втрати. Війна – це кров. І друге - дійсно, ситуація зараз така, що потрібен підхід в питаннях врахування вікового цензу для комплектування тих чи інших частин, відповідно до призначення для майбутніх операцій", - сказав Муженко.
Він зауважив, що війна несе втрати та кров і важливо розуміти, як країна зможе відновитися після закінчення війни та забезпечити соціальний захист громадян. Наразі є люди, які готові фізично та мають хадовільний стан здоров'я, спроможні витримати великі навантаження. Проте, велика частина людей може переносити лише обмежені навантаження.
"Є люди підготовлені фізично, які підтримують форму, мають нормальний стан здоров'я, які спроможні витримувати відповідні навантаження. Але основна маса – ми ж розуміємо, що вони можуть переносити обмежені навантаження", - зазначив він.
Тому Муженко наголошує на необхідності більш активного задіяння останніх у статичних частинах, що готуються для оборонних дій. Натомість молодші застосовувати безпосередньо у військових частинах, спрямованих на маневрові операції. Ці особи повинні отримати відповідну підготовку для ефективності у рухомих діях.