СБУ 28 листопада заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності чотирьом мешканкам Херсона, які займалися незаконною роздачою паспортів РФ: 22-річній Єлизаветі Цимбаревич, 48-річній Інні Яржемській та 36-річним Юлії Балі і Олександрі Драгіній. За скоєний злочин вони можуть сісти за ґрати на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.
Про це йдеться в оприлюднених текстах підозр, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
 
Слідчі встановили, що всі чотири зловмисниці добровільно перейшли на бік ворога і в 2022 році під час окупації Херсона займалися організацією та видачою так званих адресних довідок, необхідних для отримання паспорта громадянина РФ. Також вони займалися перекладом документів і проводили ідентифікацію осіб для незаконного надання їм паспортів РФ. 
 
 
Єлизавета Цимбаревич, Інна Яржемська, Юлія Бала і Олександра Драгіна працювали спеціалістками відділень паспортно-візової служби управлінь і відділів у різних районах Херсона, що підпорядковувалися незаконно створеному окупантами «Главному управлению МВД Херсонской области». 
Всі чотири зловмисниці заочно отримали підозри в колабораційній діяльності за ч. 7 ст. 111-1 КК України. Санкція статті передбачає покарання позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.