Без борщу обід українця важко уявити. Недарма ж приготування нашої національної страви недавно визнали нематеріальною культурною спадщиною ЮНЕСКО. Варять його українці і в окупації. Тож ми вирішили експериментальним шляхом визначити вартість борщу у Генічеську – місті області, яке рашисти окупували першим, порівнявши ціни з івано-франківськими. Чому обрали Івано-Франківськ? По-перше, до війни на море у Генічеськ приїздило дуже багато франківців (навіть потяг Івано-Франківськ – Генічеськ щоліта курсував), а генічани обирали західне місто для відпочинку на Різдво. По-друге, журналісти «Суспільного» недавно дослідили вартість борщового набору в Івано-Франківську, тож з радістю скористаймось їх даними.
 
Спочатку – овочі. Вони прогнозовано дешевші у Генічеську, де цьогоріч немає курортного сезону, а є окупація, через яку фермери не можуть вивезти свою продукцію на продаж в інші області за нормальну ціну. Так кілограм буряків біля моря нині коштує 8 гривень (в Івано-Франківську – більше 20), цибулі – 15-20, моркви – 10-12, капусти – 7-10 (у франківців все – більше 30). Помідори у Генічеську коштують 7-10 гривень проти 35-ти в Івано-Франківську, часник – 50-60 проти 80-100 гривень. Навіть картопля у приморському місті дешевша – 5-7 гривень, тоді як у наших друзів з заходу – від 15 гривень. 
 
 
Далі з сумом доводиться констатувати, що економія генічан на овочах і закінчується. Адже наступні інгредієнти в Івано-Франківську дешевші. Мова про м'ясо (на кості), яке у Генічеську вартує 190 гривень, а у місті на заході – 100-120, і про сметану, за літр якої генічани віддають 160 гривень, а івано-франківці – лише 100. Дешевшим на заході є й сало до борщу – 50-80 гривень. У Генічеську ж його вартість не лише до 200 гривень за кіло доходить, його ще й важко на ринку знайти (продавці кажуть, нині на ринок потрапляють туші лише м’ясних свиней). У результаті, навіть незважаючи на дешеві овочі, вартість генічеського й івано-франківського борщу є приблизно однаковою. А де борщ смачніший? Певно, що в Івано-Франківську. Адже там мають найголовніший для українців «інгредієнт» - свободу.