Під час війни населення України значно скоротилось. Чимало громадян загинуло, захищаючи країну від ворога. Та суттєво більше українців виїхало за кордон. Відповідно до прогнозів демографів, після закінчення війни населення нашої країни може скоротитись до 25 мільйонів осіб.
 
За словами генерального директора Київського міжнародного інституту соціології Володимира Паніотти, найбільші втрати населення обумовлені міграційними процесами. Через війну та погіршення економіки українці масово виїжджають до інших країн. Звісно, є втрати і на фронті. Проте вони значно нижчі. 
 
 
Водночас за кордоном дуже швидко зростає кількість наших співвітчизників, які не планують повертатись на Батьківщину. 
"Демографічна ситуація у нас дуже погана. При цьому кількість загиблих на фронті незрівнянна з кількістю тих, хто виїхав за кордон і не планує повертатися. Із кожним місяцем на 100-150 тис. зростає кількість тих, хто вже ніколи не повернеться назад в Україну", - каже аналітик.
 
За час повномасштабного вторгнення у ЄС вже виїхало 6 мільйонів українців. Ще 1-2 мільйони співвітчизників перебувають в РФ. Отож, за несприятливого сценарію у повоєнний час в Україні проживатиме 25 мільйоні громадян. А це більш ніж удвічі менше, ніж було на момент проголошення незалежності України. Тоді населення України становило 52 мільйони осіб.
 
"Таким чином, наші головні втрати з точки зору демографії - це люди, які вже не повернуться. Демографи кажуть, що за найгіршого розкладу після закінчення війни нас може залишитися близько 25 мільйонів. Але ніхто не знає, коли війна скінчиться", - повідомив Володимир Паніотто.
 
.
 
На думку аналітика, на рішення деяких українців залишиться назавжди в ЄС впливають не лише вищий рівень життя та соціальні гарантії. Біженці відмовляються повертатися в Україну і через негатив з боку громадян, які залишилися в країні. 
"Поки що цей негатив існує в соцмережах, і не особливо помітний в соцопитуваннях. Але біженці теж користуються цими ж соцмережами і все бачать", - зауважує  експерт.