Російські медіа показали, як в Херсоні «святкують» початок навчального року в захоплених окупантами школах.
Зокрема, вийшов пропагандистський сюжет про окупантський «день знань» в херсонській школі № 31.
Навіть у відверто пропагандистському сюжеті видно, що школу «охороняють від укрофашистів» російські військові. Вони, зокрема, проводять обов'язковий огляд речей людей, які заходили в будівлю школи.
 
На відео також можна побачити, що два стовпчики неподалік входу в школу пофарбовані в сірий колір. Навесні їх хтось пофарбував в кольори Державного Прапора України, й такими стовпчики були принаймні до другої половини серпня. Лише перед початком в школі окупантського «навчального року» їх перефарбували, щоб не дратували «асвабадітєлєй».
 
 
До речі, в підконтрольних окупантам херсонських школах запроваджується «особливий безпековий режим»: батьків не пускатимуть навіть в приміщення, дітей забиратимуть на уроки й виводитимуть по їх закінченні вчителі.
 
Щоправда, лишається відкритим питання, як убезпечити дітей в разі влучання в школу артелерійського снаряду або ракети. А таке цілком можливо, враховуючи влучання ракет, збитих російським ППО, в багатоквартирні будинки.
 
Так звані «базові» школи Херсонської області, працюватимуть за «російськими програмами». В інтерв'ю підконтрольним окупантам медіа «директори» шкіл казали про навчання протягом перших місяців по «адаптованій програмі», про кадровий голод, про «посилений режим безпеки». Щодо останнього, то херсонські «базові» школи «охоронятимуть» росгвардійці. Теоретично вони ж можуть стати і «конвоєм», якщо буде прийняте рішення про «евакуацію» дітей.
 
.
 
До речі окупаційний «міністр освіти Херсонської області» Михайло Родіков нещодавно сказав в інтерв'ю: «Діти з прифронтових районів у середині вересня за згодою батьків поїдуть навчатися до дитячого оздоровчого табору «Ласпі», до Криму, а також до Геленджика. Туди ж будуть направлені педагоги з основних предметів».
 
Тобто, йдеться фактично про викрадення дітей й вивезення їх на територію ворога. А мешканцям Херсонщини, які погодилися на очне навчання дітей, варти замислитися. Зараз ситуація така, що окупанти можуть визнати «прифронтовими районами» будь-яку територію Херсонщини й вивезти звідти дітей прямо зі шкіл. Не згодні з цим батьки навряд чи зможуть забрати дитину: не дозволять росгвардійці, які «охороняють» школи.
__________________________________________

Без урочистих лінійок, але в українській школі — як розпочався новий навчальний рік для школярів Херсонщини

Для школярів Херсонщини розпочався новий український навчальний рік. Окрім офлайн та дистанційного навчання, батьки учнів могли обрати екстернат для 9 - 11 класів та сімейну форму освіти.
Херсонка Юлія розповідає, що директорка їх школи прихильниця "руського миру". Жінці кілька разів телефонували зі школи та пропонували продовжити навчання за російською програмою. Вона відмовилася та перевела дитину в інший навчальний заклад. 1 вересня у школярки відбувся перший урок у 4 класі за українською програмою.
Херсонка Тетяна – мати двох школярів. Вони виїхали з окупації. Жінка каже діти захотіли навчатися дистанційно тільки зі своїм класом.
 
"Син пояснив свій вибір тим, що це є випускний клас. Тому це було його бажання отримати атестат про закінчення 9 класу саме зі своєї школи. А донька відразу сказала, що хоче отримувати знання від своєї вчительки", - говорить мати школярів.
 
 
Тетяна – вчителька однієї з херсонських шкіл. Напередодні навчального року жінка виїхала з окупації. Тепер продовжує працювати онлайн.
За її словами, навчатиме херсонських дітей, які залишилися в окупації та які виїхали на підконтрольну територію і за кордон. Навчання проводитиметься у дві зміни – з 9 години для учнів 5-6 класів, з 11 для 7- 9 класів. Щодня має бути не більше двох уроків. Навчання триватиме на інтернет платформах Google class та Zoom. Кожен вчитель має навантаження у 38 годин.
 
"У нас є діти, які вчаться в закордонних школах і хочуть навчатися у нас дистанційно. І ми це теж будемо враховувати. Першу половину дня школярі навчаються очно. А потім під'єднуються до нас", - розказує вчителька.
 
Начальниця управління освіти Херсонської міської ради Наталя Журженко говорить, що до освітнього процесу залучені тільки ті педагоги, які виїхали з окупації. Директори, які залишилися в окупації будуть співпрацювати також з тими, яким вдалося виїхати.
 
 
На сьогодні, навчання херсонських дітей забезпечуватимуть 59 комунальних закладів освіти. До різних форм навчання залучено понад 29 тисяч херсонських дітей. Окрім дистанційного навчання можна обрати екстернат для 9- 11 класів та сімейну форму освіти.
"Всі ці форми підходять для дітей, які, наприклад знаходяться за кордоном і відвідують школу тієї країни, але водночас не хочуть втрачати українську освіту. Хочуть мати українські документи про базову освіту або середню освіту, але не хочуть від'єднуватися від свого класу в сподіваннях скоро повернутися додому", - каже начальниця управління освіти.
 
Перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський говорить, що херсонські освітяни зробили неможливе для того, щоб розпочати та на потрібному рівні організувати навчальний процес за різними формами навчання, враховуючи, що більша частина області в окупації.
 
"Після деокупації, буде відкорегована, так само освітня програма, в тому числі і графік. Можливо, від частини канікул доведеться відмовитися або зменшити для того, щоб освіта була якісною", - розказує Соболевський.
 

 
Також, за його словами, педагогів, які залишилися в окупації не буде звільнено. Після визволення області вони зможуть відновити свою роботу. А тих, хто зможе виїхати - долучать до навчального процесу на місцях.
 
Своєю чергою, окупаційна влада, анонсувала відкриття шкіл, які з 1 вересня навчатимуть за російською програмою. В списку їх 107. Хоча раніше планувалося відкрити 91. На думку росіян, оприлюднення цієї інформації має вберегти школи від нібито українських обстрілів.
 
Вчителька Тетяна, яка чотири дні тому виїхала з окупації говорить, що якщо раніше в школах навчалося тисячі учнів, то в школах окупаційної влади їх від 200 до 400. І ті зібрані з різних навчальних закладів. Батьки скоріш за все ведуть у школи своїх дітей за гроші.
Раніше росіяни обіцяли чотири тисячі рублів за навчання, зараз 10. Крім того, в школах будуть постійно перебувати російські військові, які в будь-який момент можуть вивезти дітей куди завгодно або прикриватися ними.
__________________________________________

98% проукраїнських вчителів залишилися в Херсоні: т. в. о. міського голови Херсона Галина Лугова.

76 із 171 освітнього закладу у Херсоні зайняті на сьогоднішній день окупантами, які призначили своїх директорів. Про це в інтерв'ю NewDay повідомила т.в.о міського голови Галина Лугова.
Співпрацювати із "новою" владою погодилися всього 3 директора школи і 10-ти - дошкільних освітніх закладів. 
"Тобто, у відсотковому співвідношенні це 98% проукраїнських вчителів залишилися в Херсоні. Це вагомий показник", - відзначила Лугова. 
__________________________________________

У Херсоні російські окупанти захопили церкву на території лікарні ім. Тропіних

Російські загарбники у Херсоні захопили церкву на території лікарні імені Тропіних. Про це розповів воєнний капелан з Херсона Сергій Дмитрієв журналістам "Суспільного".
Церква святої Варвари ПЦУ не припиняла богослужіння після 24 лютого. Але 20 серпня до храму прийшли російські окупанти і лікарка-колобарантка Ірина Свірідова.
Вони "попросили" звільнити приміщення і планують передати церкву святої Варвари так званому "Московському патріархату".
 
 
"Ірина Свірідова сказала, що вона нічого не може зробити, їй дали наказ. Єдине, що вона зробила, це те, що нам дозволили все забрати і у нас не відібрали ікони. Термін на вивезення дали два дні. Лікарка-колобарантка заявила, що лікарняний комплекс імені Тропіних юридично перейшов на російське законодавство, і тому чинний договір про перебування громади в церковній будівлі анульовано", - заявив Сергій Дмитрієв.
 
Про наміри РПЦ в Україні "віджати" церкву святої Варвари свідчать візити невідомого священника "Московського патріархату", який захотів проводити там свої служби.
Але парафіяни попросили у нього показати відповідний указ керуючого Херсонської єпархії Московського патріархату і священник не зміг це зробити.
 
"Московський очільник не дав такий наказ тому священнику. Цей священник без дозволу свого керівництва, захоплює цей храм. Сам же митрополит Херсонський і Таврічеський Іван Сіопка в серпні виїхав з Херсона", - сказав Дмитрієв.