Українці мають вчасно повідомляти про зміни, які в них відбулися, щоб не втратити частину своєї пенсії. Це стосується нового працевлаштування, зміни паспорта, статусу або місця проживання. Крім того, у деяких випадках виплата пенсії може бути призупинена.
Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Донецькій області.
Отже, якщо пенсіонер вийшов на роботу, він обов'язково має повідомити про це Пенсійний фонд. При цьому треба знати, що якщо він виходив на пенсію не за віком, а за вислугою років, і повернувся на ту саму роботу, яка дозволила йому вийти на пенсію раніше, то він втратить свою пенсійну виплату. Йому призупинять виплату пенсії доти, доки він не звільниться з цієї роботи.
Та якщо він влаштувався на роботу, яка не дає права на пільгову пенсію, то, як і раніше, отримуватиме і свою пенсію, і зарплату з нової роботи.
Крім того, при новому працевлаштуванні у будь-якому випадку відбуваються деякі зміни в порядку нарахування пенсії. Тому закон відводить пенсіонерам 10 днів для того, щоб повідомити про працевлаштування або, навпаки, повідомити, що вони звільнилися з роботи. Якщо пенсіонер цього не зробить вчасно або взагалі не повідомить про своє працевлаштування, то коли цей факт розкриється, з його пенсії вираховуватимуть переплату, яку він отримав, або йому можуть взагалі зупинити виплату пенсії.
Крім того, у 10-денний термін слід повідомляти і про інші зміни:
• реєстрацію або зняття з обліку як фізичної особи – підприємця;
• придбання, зміну або припинення особливого статусу;
• зміну місця проживання (реєстрації);
• виїзд на постійне місце проживання за кордон;
• отримання нового зразка паспорта громадянина України – ID-картки;
• отримання нового паспорта у разі крадіжки чи втрати старого;
• зміну прізвища, імені та по батькові (надається новий паспорт громадянина України, свідоцтво про шлюб або інший документ, на підставі якого відбулися зміни).
.
Щоб повідомити про ці зміни, не обов'язково особисто наносити візит до Пенсійного фонду. Про це можна інформувати через веб-портал ПФУ. Для цього потрібно зайти до розділу "Про пенсійне забезпечення" та потім відкрити пункт "Заява на перерахунок пенсії". Після цього розкриється список видів перерахунку, з якого необхідно вибрати потрібний та заповнити заяву, яка підходить саме до вашого випадку.
______________________________________________________
Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити
Чимало літніх українців мають право на щомісячну надбавку до пенсії. При цьому не всі про неї знають. А тим часом, розмір надбавки не такий вже й малий. Він становить 20% або п'яту частину пенсійної виплати. Отже про неї варто поклопотатися.
Про те, хто може претендувати на таку надбавку до пенсії, розповіла заступниця начальника Головного управління ПФУ у Закарпатській області Вікторія Поляковська в ефірі всеукраїнського телемарафону.
Право на таку щомісячну надбавку мають пенсіонери, які мешкають у гірських районах. При цьому населений пункт, де вони прописані, повинен мати офіційний статус гірського.
"Розмір державних пенсій, стипендій, усіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які набули статусу працюючого, що проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20 відсотків", - повідомила чиновниця.
Кошти на доплату мешканцям гірських населених пунктів, включаючи й пенсіонерів, передбачено у державному бюджеті.
Але при цьому далеко не всім населеним пунктам, розташованим у гірській місцевості, надано статус гірських. Навіть у Закарпатській області та на Прикарпатті такий статус мають не всі села. І все ж, у Закарпатській області вважаються гірськими майже дві сотні населених пунктів, в яких мешкають понад 50 тисяч пенсіонерів. І всі вони мають право на 20% надбавки до пенсії.
При цьому, якщо корінні жителі гірських районів знають про цей привілей один від одного (хороші вісті, як і погані, швидко розносяться), то переселенці, які були змушені переїхати до карпатського регіону з початком війни, не всі обізнані про таку преференцію. А тим часом, вони також мають право на таку надбавку до пенсії. Але для того, щоб її отримувати, їм потрібно отримати статус жителя гірського населеного пункту.
Після набуття такого статусу їм мають видати спеціальне посвідчення, яке його підтверджує. Такий документ можна отримати у місцевому органі влади або в місцевому ЦНАП. Маючи на руках таке посвідчення, можна сміливо звертатись до ПФУ за оформленням надбавки до пенсії.
Добавить комментарий