Вважається, що сніданок - головна їжа дня, його потрібно з'їсти самостійно на відміну від вечері, яку краще "віддати бідному". Не завжди "смачний сніданок" і "корисний сніданок" - це різні страви, тому дізнайтеся, чим краще харчуватися зранку насправді, пише unian.net.
За словами дієтологині Наталії Суслової, головний принцип здорового сніданку - це збалансоване харчування. Їжа має містити в собі корисні білки, жири та вуглеводи, щоб наситити організм енергією на весь день:
 
Прикладом хорошого жиру можуть бути яйця. Сніданок з яєць, гречки, сухофруктів або, наприклад, домашнього сиру з сезонними ягодами, шматочка риби або м'яса, шматочка цільнозернового хліба, квашених овочів, наприклад. Зараз сезон чудових квашених овочів, які також мають входити в раціон, адже вони формують здоров'я кишківника.
 
 
Вона також пояснила, що корисний сніданок має бути насиченим. Якщо ви звикли їсти вранці вівсянку - не біда. Але до неї потрібно щось додати. Це може бути вершкове масло, насіння льону, горішки або сухофрукти:
 
Ви можете собі зробити на цільнозерновому тості шматочок авокадо і додати туди який-небудь домашній паштет. Це можуть бути сирники з ягідним соусом - просто їх перемолоти, або з домашньою сметаною чи грецьким йогуртом.
Є й інші корисні варіанти того, що краще їсти на сніданок. Наприклад, рис з овочами, запеченим м'ясом чи рибою та квашеною капустою. Або насіння льону - його треба подрібнити, залити водою, додати сухофрукти чи ягоди.
 
"Викидайте з голови, що щось із чимось не поєднується - немає такого. Коли людина щось їсть, у неї виробляються ферменти, які перетравлюють і білки, і жири, і вуглеводи. Організму байдуже роздільне харчування. Головне, щоб людина наїлася, це не може бути "один монопродукт і все".
 
.
 
За словами фахівця, зранку не можна снідати тими продуктами, які не дають енергію. Найгірший варіант - це відсутність сніданку або спроба замінити його водою.
"Енергію не дають порожні продукти, або вони дають тимчасову енергію. Якщо з'їсти якийсь фітнес-батончик або енергетичний батончик, то він підніме рівень глюкози. У людини на годину з'являється енергія, а потім вона різко зникає. Чому? Тому що немає повноцінного прийому їжі. Тому що інсулін - це гормон, який формує відчуття голоду.
 
Він то зростає швидко, то так само падає вниз. Людині стає гірше, вона відчуває втому, головний біль і що робить? Тягнеться до шоколаду, випічки, солодких напоїв. Інсулін знову різко зростає і різко падає. І це не про здоров'я. Рано чи пізно це може призвести до цукрового діабету",- підсумовує експерт.