Військовозобов'язані українці повинні мати при собі документи на вулиці, а також оновити дані в територіальних центрах комплектування після того, як закон про мобілізацію набуде чинності.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву спікера Міністерства оборони України Дмитра Лазуткіна в ефірі телемарафону.
 
Він зазначив, що після набуття чинності закона про мобілізацію необхідно буде носити з собою військово-обліковий документ. Це стосується чоловіків віком від 25 до 60 років. Документи потрібно буде пред'являти на вимогу представника ТЦК, прикордонної служби чи поліцейського.
Також Лазуткін зазначив, що військовозобов'язані матимуть протягом 60 днів оновити свої дані в ТЦК.
 
 
"Окрім цього буде введено електронний кабінет і також там можна буде оновлювати дистанційно свої дані. Якщо ви одружилися, якщо у вас народилися діти, якщо ви змінили місце проживання, це можна буде завантажити завдяки цьому електронному кабінету. Реєстрація в ньому добровільна і не є обов'язковою", - додав він.
Спікер також порадив українцям подбати про свою фізичну форму, відвідати курси з тактичної медицини і переглянути вакансії на ресурсах у рамках програми рекрутингу.
____________________________________________

Україна має знайти баланс між мобілізацією та ризиком знищення покоління, - NYT

Нині в Україні частка чоловіків віком від 20 до 30 років є найменшою в історії країни. Армія відчайдушно потребує людей, оскільки приблизно мільйон військових, що діють, вже виснажені, ще десятки тисяч - загинули або отримали серйозні поранення, пише  The New York Times .
 
"Здорові чоловіки віком до 30 років, які становлять основу більшості армій, є частиною найменшого покоління в сучасній історії країни. Україна має знайти баланс між необхідністю протистояти безперервному російському наступу, збільшуючи кількість війська та ризиком знищення цілого покоління", - йдеться у статті .
 
Зазначається, що різке падіння народжуваності в Україні протягом перших десятиліть після розпаду Радянського Союзу відбулося внаслідок краху економіки та різкого зростання рівня смертності серед старшого покоління чоловіків – переважно від нелікованих серцево-судинних захворювань, алкоголізму та травм на робочому місці.
 
.
 
Падіння було різкішим, ніж у Росії, воно призвело до зменшення кількості молодих чоловіків проти іншим населенням. Заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Олександр Гладун каже, що криза 1990-х вплинула на репродуктивну поведінку населення. Нестача молоді спочатку відчула на ринку праці, а потім набагато сильніша - під час повномасштабної війни. 
 
За його словами, перспективи майбутніх народжень залежать від того, скільки чоловіків загине на війні та скільки жінок повернуться додому. Водночас він вважає, що Україна не має іншого вибору, окрім як закликати молодих чоловіків.