Херсонські перехожі «дякують» за розбиті дороги й тротуари комунальникам. У суху погоду ходити по ним ще так-сяк, але варто задощити, і заповнені водою ями перетворюються на справжні пастки. У такі дні до міського травмопункту на базі клінічної лікарні імені Тропіних привозили по 25-30 пацієнтів із переламами, розтягненнями та вивихами кінцівок, каже директор лікарні Леонід Ремига. Але надалі ситуація може ще погіршитися: адже попереду сезон ожеледиці. А в розпал ожеледиці бувало, що травмопункт приймав і по 100-120 пацієнтів на день! 
 
До їх потенційного напливу у лікувальному закладі вже почали готуватися: оголосили тендер на закупівлю бинтів, вати, гіпсових лангетів та знеболювальних препаратів на суму близько шестисот тисяч гривень. Та вони не тільки для травмованих, а й для планових операцій – «Тропінка» планує незабаром поновити роботу хірургії, паралізовану через COVID-19.
 
 
— Оскільки ковідних хворих надходить дедалі менше, у лікарні знову використовується за призначенням офтальмологічне й акушерське відділення. Наступного тижня збираємося запустити й хірургічне відділення, але цьому передуватиме дезінфекція приміщень, — розповів Леонід Ремига.
 
У січні експерти прогнозують черговий «сплеск» коронавірусних заражень на Херсонщині. Але лікарям і медсестрам «Тропінки», яка вже другий рік знаходиться «на передньому краї» боротьби з епідемією, до цього не звикати. Технологія перепрофілювання відділень давно відпрацьована, тож хворих буде де приймати.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.