Клієнт ПриватБанку поскаржився, що не може отримати в ньому доларові купюри гарної якості. За його словами, самі співробітники банку називають наявні банкноти "сміттям" і нарікають, що нічого не можуть вдіяти. В самому ж ПриватБанку запевнили, що діють у рамках закону, а купюри, що видаються, пройшли відповідну перевірку, тож є платіжними коштами.
Про це йдеться у скарзі клієнта на спеціалізованому форумі "Мінфіну". Він зазначив: така проблема у нього виникла в одному з відділень Чернігова.
Самі ж пропоновані купюри, його словами, "або пошарпані, або світяться; або зі штампами". Що, зазначає клієнт, може створити проблеми при їхньому прийомі в інших банках або обмінниках.
"Вже близько місяця не можу зняти доларові депозити. Замовляю по 2 600, приходжу, касир каже: "сміття" давати?" (або пошарпані, або світяться, або зі штампами). Я не прошу новими, я прошу, щоб у мене ці гроші прийняли інші банки та обмінники", – йдеться у скарзі.
При цьому наголошується: співробітники банку зізнаються, що в ситуації, що склалася, нічого не можуть вдіяти – і радять "замовити на центральне відділення" і прийти за валютою вранці. Що, за словами клієнта, також може спричинити незручності.
Що говорять у банку
В самому ж ПриватБанку відреагували на скаргу. Там зазначили:
• видача валюти відбувається відповідно до чинного законодавства;
• всі банкноти без ознак підробки або значного пошкодження придатні як для купівлі, так і для продажу, "без обмежень за роком випуску банкнот та їх номіналу".
"У відділенні банку видаються купюри, що попередньо пройшли перевірку. Відповідно, під час видачі пропонуються платіжні купюри", – сказали в банку.
При цьому там наголосили: клієнти не зобов'язані приймати купюри, які їм пропонує касир. "Якщо вас не задовольнив стан купюри, ви можете відмовитись приймати її", - зазначили в банку.
Зазначимо: це не перша подібна скарга на якість доларів, які видає ПриватБанк. Наприклад, у жовтні один з клієнтів банку скаржився, що в тому видають виключно старі банкноти, або низької якості.
.
"Цікава ситуація виникає. Коли замовити зняття готівки з валютної картки та звернутися безпосередньо до каси після повідомлення, що кошти надійшли, то касир видає долари 1996 року або з певними печатками чи помітками чорнилом і запевняє, що інших немає, а нових купюр і поготів" , – йдеться у скарзі.
У банку ж на це відповіли, що діють у рамках закону. А долари, які в ньому видаються, відповідають усім вимогам.
____________________________________________________
Курс долара у 2024 році: фінансисти озвучили несподіваний прогноз
Перспективи національної валюти на 2024 рік наразі виглядають непевними. Інвестиційні банкіри розходяться в прогнозах: одні пророкують повільну девальвацію до 42 гривень за долар, інші стверджують, що курс навряд чи перетне позначку в 38 гривень за долар.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.
У 2024 році варто очікувати низку нових викликів для економіки України. Чи не найбільший серед них - ризик зменшення зовнішньої фінансової підтримки України.
У грудні можна очікувати пожвавлення темпів надходжень від міжнародних партнерів, що дозволить Україні спокійно завершити 2023 бюджетний та фінансовий рік.
"Ми очікуємо, що Україна отримає принаймні ті обсяги підтримки, які необхідні для збалансування зовнішніх рахунків до кінця 2024 року. Це означає, що НБУ й надалі матиме змогу повністю контролювати валютний ринок. Та навіть може вдатися до суттєвих кроків у напрямку валютної лібералізації", - прогнозує голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук.
Наразі ж склалися всі необхідні передумови для помірної та керованої девальвації гривні.
За прогнозом аналітиків ICU, наприкінці 2024 року курс долара складе близько 41 гривень.
Про помірну девальвацію гривні до аналогічних позначок говорить і засновник та президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак. За його очікуваннями, на кінець 2024 року офіційний курс долара може досягти 42 гривень, а середній по року - близько 40. Такі цифри можуть стати реальністю за базового сценарію, який передбачає надходження протягом наступного року більшої частини із запланованих в державному бюджеті 42 млрд доларів фінансової допомоги Україні від зовнішніх партнерів.
Більш стримані у своїх прогнозах аналітики інвестиційної компанії Dragon Capital. За умови ритмічного надходження в Україну міжнародної фінансової допомоги в повному обсязі на кінець 2024 року курс навряд чи зросте вище психологічної позначки в 40 гривень за долар, прогнозує заступник директора з торгівлі цінними паперами Dragon Capital Сергій Фурса.
Ще більш стриманий прогноз озвучують в інвесткомпанії Concorde Capital. Керівник аналітичного відділу компанії Олександр Паращій стверджує, що за умови отримання Україною наступного року хоча б 32-35 млрд доларів зовнішнього фінансування Національний банк за рахунок резервів зможе утримати курс гривні на нинішніх рівнях. Тож за такого базового сценарію середній курс долара в 2024 році складе близько 37,8 гривень, на кінець року - 39,5.
На кінець поточного року, за прогнозами Concorde Capital, офіційний курс гривні складатиме близько 37,7 за долар, при середньому значенні за рік - 36,6.