Українські камʼяні вишиванки у поєднанні з кримськотатарським орнаментом. У Херсоні діти разом з дорослими розфарбовували орнаментальні панно з цементу, які для херсонців виготовило та передало Кримськотатарське товариство, що у Львові.
Щоб розпочати розпис довелось вивчати культуру та символіку кримськотатарського народу, розказує інженерка централізованої бухгалтерії установ культури Лілія Мацко. За словами жінки, метою херсонців було поєднати дві культури та традиції.
 
Начальниця міського управління культури Світлана Думинська каже, що ідея поєднати в одному виробі дві культури та різні техніки належить двом архітекторкам, дослідницям "кам'яних вишиванок" Єлизаветі й Тетяні Євсеєвим з Нової Каховки.
 
 
"Саме пані Ліза Євсеєва розробила таку роботу, в якій поєднала і кримськотатарський орнамент, і орнаменти, які використовувались на кам'яних вишиванках. І коли я це побачила один раз, то звернулася до них і запропонувала зробити це спільно з Кримськотатарським товариством, яке знаходиться у Львові. Вони нам зробили ці заготовки і передали у Херсон для того, щоб тут діти могли це оздобити", — розповідає Світлана.
Одне із панно, яке розфарбували херсонці, прикрасило мобільне укриття. Інші роботи поки зберігаються в управлінні культури.