В Україні посилилася мобілізація, і для цього є серйозні причини. Ветеран АТО Євген Дикий, який очолює Національний антарктичний науковий центр, назвав головні ризики для нашої армії.
Військовий експерт звернув увагу на велику кількість бійців, які втомились на фронті. Потрібна ротація, яку складно провести. Сили захисників вичерпуються, вони виснажені фізично та морально.
 
"Люди, які відвоювали 1,5-2 роки, вже фізично і морально зношені, хоч би як цинічно це звучало. Однак їх не можна просто відпустити додому, не замінивши кимось, тому що тоді фронт просто обвалиться", - зазначив Дикий.
 
 
Контрнаступ не став таким ефективним, як очікувалося, не через відсутність допомоги США чи ЄС. Проблема у нестачі людей. ЗСУ не може постійно перебувати в обороні, тому що ситуація з підтримкою може погіршитися будь-якої миті. Євген Дикий попередив про небезпеку, яка йде від лідера рашистів.
"Чого ми дочекаємось у глухій обороні? Того самого 2025 року, на який робить ставку Путін, щоб наростити сили та повністю нас захопити", - зазначив експерт.
 
На думку Дикого, потрібно не лише замінити втомлених військовослужбовців, а й збільшити армію. В Україні зараз мільйон бійців, а у російських окупантів лише на передовій понад 450 тисяч військовослужбовців. А також є тилові війська, медичний, технічний та інший персонал. Аналітик вважає, що потрібно виправити помилки мобілізації у 2024 році, щоб загарбники отримали хорошу відсіч.
_______________________________________________

В Україні масово роздають повістки військовозобов'язаним чоловікам у спортзалах

В Україні почали масово роздавати повістки у спортзалах. Представників ТЦК помітили в оздоровчих центрах в Ужгороді, Мукачеві, Хусті, а також у Дніпрі.
В Україні другий рік триває повномасштабна війна. Багато чоловіків вирушили захищати Батьківщину, але відсоток тих, хто ховається від військкоматів, залишається високим.
 
Співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки вирішили провести видачу повісток військовозобов'язаним у спортзалах. Ні для кого не є секретом, що там збираються сильні чоловіки без серйозних проблем зі здоров'ям. Тому здається цілком логічним, що саме вони могли б поповнити армійські лави та зміцнити нашу армію.
5 грудня "рейд" провели в Ужгороді. Військовослужбовці разом із представниками правоохоронних органів відвідали спортивні зали VIPER GYM, MAXIMUS GYM, "ФАНАТ". Повістки отримали як відвідувачі, так і тренери.
 
.
 
Напередодні стало відомо про візити військових до Хуста та Мукачева. Сьогодні з'явилися фото та відео з Дніпра. Таким чином, вручення повісток активно проводиться у "тренажерках" як у західному, так і в східному регіоні країни.
 
Відвідувачі знімають силовиків на відео. Видно, що багато хто з них наляканий – спілкування з працівниками ТЦК та поліції явно стало для них неприємним сюрпризом. У залах одразу вимикали музику та спостерігалося незвичне затишшя.
Користувачі соцмереж активно обговорюють інциденти у соцмережах. Працівникам військкоматів радять відвідати кафе та ресторани, а також розважальні заклади, де завжди багато чоловіків. Однак частіше можна спостерігати видачу повісток на вулицях та у магазинах.
________________________________________

Мобилизация в Украине: повестки будут вручать заказными письмами и по электронной почте

В Украине готовят изменения в мобилизации. Стало известно, что повестки военнообязанным мужчинам будут вручать заказными письмами и по электронной почте.
 
Член профильного комитета, представитель президента в Верховной Раде Федор Вениславский сообщил о подготовке законопроектов, которые касаются прав и свобод военнослужащих, а также военнообязанных. Предложено обязать мужчин 18-60 лет носить с собой документ о пребывании на военном учете и предъявлять его по требованию представителей ТЦК. Также планируется прописать в возможность альтернативного вручения повесток:
 
 
"В законопроекте мы планируем прописать возможность вручения повестки не только лично под расписку, но и через электронную почту и заказным письмом. То есть уведомление о поступлении заказного письма поступает в почтовый ящик, а уже само письмо с повесткой должны выдать человеку лично в руки соответствующими представителями почтовых служб. Это так называемая публичная повестка".
 
Указано, что в Украине практически отсутствует электронный кабинет призывников и военнообязанных, который содержал бы все идентификационные данные. Изменения законодательства позволит предотвратить ситуации, когда военнообязанные якобы не получают повестки и тем самым игнорируют требования военкоматов.
 
Также предложено разрешить вручение повесток не только сотрудниками ТЦК, но и местными органами исполнительной власти и местного самоуправления.
Вениславский указал, что будущий законопроект на стадии завершения обработки и может быть зарегистрирован до конца текущей недели.
 
 
Что касается соискателей образования, то право на отсрочку от службы не планируют предоставлять студентам, которые получают второе образование по другой специальности. Однако такое право оставят тем, что после получения магистерский степени продолжает обучение в аспирантуре.
Федор Вениславский подчеркнул, что власти не планируют проводить переговоры с российскими оккупантами. Президент Украины Владимир Зеленский подчеркнул, что война в Украине закончился только после полной деоккупации всей нашей территории – с выходом на границы 1991 года.