Російські силовики заявили, що затримали трьох осіб за підозрою в участі в кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебіджіхана», повідомляють російські ЗМІ із посиланням на прес-службу ФСБ.
 
«УФСБ Росії по Херсонській області спільно з ГУ МВС по Херсонській області за підозрою в участі у діяльності незаконного збройного формування затримано громадянина України 1964 року народження та двох громадян Росії 1971 та 1981 років народження», – йдеться у повідомленні.
 
 
Відносно затриманих порушено кримінальні справи, їм загрожує до 15 років позбавлення волі. Імена та прізвища фігурантів кримінальної справи не вказані.
За останній рік неодноразово силовики РФ затримували громадян України на окупованих територіях, вивозили їх до Криму та звинувачували в участі у «кримськотатарському батальйоні».
У Криму зафіксовано десятки випадків переслідування громадян за нібито участь у «кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебіджіхана». Багато затриманих отримали реальні терміни і вже відбувають покарання у російських в'язницях.
ФСБ Росії внесла «кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджіхана» до списку «терористичних організацій» у 2022 році.
 
Дискусія про створення «кримськотатарського батальйону» у складі структури правоохоронних органів України триває з 2016 року. У Нацгвардії України, яка входить до системи Міністерства внутрішніх справ України, зазначали, що заяви про створення у їхній структурі «кримськотатарського батальйону» залишаються на рівні заяв, які не закріплені законодавчо. Його керівник Ленур Іслямов закликав привласнити «кримськотатарському батальйону імені Номана Челебіджихана» номер військової частини.