У сучасному житті месенджери посіли одне з центральних місць та є мобільними додатками, які використовуються частіше за будь-які інші протягом дня. З кожним новим оновленням розробники додають нові функції та можливості, частина з яких не завжди стає у пригоді, а скоріше навіть заважає зручному користуванню.
.

Тонкощі налаштувань

В Україні найпопулярнішими месенджерами вважаються Telegram, Viber та WhatsApp - саме вони встановлені на більшості смартфонів, а також їх користувачі мають десктопні версії на своїх ПК та ноутбуках. З часом спектр їх використання значно розширився, а, наприклад, Telegram, активно використовується для бізнесу та представництва різних спільнот. Зокрема цим часто користуються організатори азартних ігор, пропонуючи долучитися до них у соцмережах та отримати, наприклад, від Elslots 77 фріспінів, виконавши прості умови.
.
Попри те, що згадані месенджери виконують споріднені функції, кожен з ним можна налаштувати під себе. Одне з перших налаштувань, яке одразу вимикає переважна більшість користувачів - це автоматичне збереження отриманих зображень у галерею смартфона. По-перше, велика частка з них не становить жодної цінності, а по-друге, внутрішня памʼять смартфона не буде засмічуватися.
.
Це ж стосується і вимкнення функції з безстроковим збереженням кешу. Перегляд відео, зберігання непотрібних файлів, музики - все це накопичується у памʼяті та може суттєво позначатися на швидкості роботи девайса.
 
.

Конфіденційність та безпека

Однією з найпідступніших функцій, яка нагадує про себе лише раз на рік, є нагадування усім контактам про ваш День Народження. Звичайно, що все залежить від конкретної людини, проте більшість чомусь одразу вимикає цю опцію або не вказує дату народження під час реєстрації, щоб не отримувати десятки одноманітних привітань від незнайомців.
.
Для тих, хто бажає залишатися непоміченим, сучасні версії месенджерів передбачили низку функцій:

•  Приховування статусу онлайн;

•  Відключення автоматичного запуску програми під час ввімкнення ноутбука чи ПК;

•  Синхронізація контактів;

•  Приховування власного номера телефона;

•  Вимкнення сповіщень у каналах та групових чатах.

Все це не лише звільнить від зайвих відволікаючих факторів, а й допоможе використовувати месенджери лише тоді, коли потрібно.
.
Щодо безпеки, то досить корисним є позбутися функції автоматичного завантаження даних та файлів. По-перше, це економить інтернет-трафік під час користування мобільним інтернетом, ну а по-друге, дозволяє уникнути потрапляння шкідливого програмного забезпечення у смартфон. 
.