Українській армії під силу звільнити від окупантів Херсон і селище Снігурівка Миколаївської області.
Про це в інтерв'ю сайту "Никвести" розповів генерал-майор Дмитро Марченко, який командував обороною Миколаєва на початку повномасштабної військової агресії РФ.
Генерал каже, що на цих ділянках було втрачено тактичний час, що дозволило ворогові зайти туди й облаштуватися.
 
"Коли вони наступали з коліс, тоді простіше було чинити опір, воювати, а коли вони вже починають обладнати позиції, це вже називається позиційна оборона. Для того, щоб нам вибити ворога - про це говорять всі книжки, всі історії боїв - треба мати сили й засоби один до трьох. Якщо там зарита рота, нам потрібно туди висувати мінімум батальйон для того, щоб мати хоча б якусь перевагу", - каже Марченко.
 
 
Відповідаючи на питання про складнощі звільнення окупованих міст, Марченко нагадав про принцип ЗСУ - не стріляти по мирному населенню.
 
"Якщо в перші дні війни вони виходили на дороги і ми їх успішно там лупили, вони потім зрозуміли - заходять в село, все, в село ми не стріляємо, тому що там наші люди. Був навіть такий випадок: голова ОТГ подзвонив, сказав:"Все, там людей немає, там купа танків, можете зносити з лиця землі це село". Потім, як виявилося, його просто взяли в полон і змусили зателефонувати. Всіх людей, які сиділи в підвалах, росіяни повиганяли наверх, самі поховалися в підвалах", - розповів він.
 
"У нас принципово - якщо в селі 3-4 сім'ї, ми по селу не б'ємо. Це ускладнювало наш опір і порядок ведення бойових дій, дуже сильно ускладнювало, але це наші принципи", - додав генерал.
_______________________________________________________________________________________________________

Омбудсменка звернулась до ООН з вимогою розслідувати шість випадків згвалтування дітей військовими РФ на Херсонщині

За останню добу на телефонну лінію психологічної допомоги омбудсменки звернулися жителі Олександрівки Херсонської області, які надали дозвіл на публікацію інформації про факти згвалтування російськими військовими шести дітей. Людмила Денісова звернулась до ООН з вимогою розслідувати ці злочини.
 
.
 
Про це повідомила омбудсменка Людмила Денісова на сторінці у Facebook.
 
Жертвами згвалтування стали двоє дівчаток 12 та 15 років, дівчинка 6 місяців. Троє 2-річних хлопчиків-близнюків та один трирічний хлопчик після злочинних сексуальних дій російських віськових померли.
 
"Сексуальне насильство суворо заборонено статтею 27 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.
 
 
Зґвалтування як військовий злочин є найважчим злочином, а також однією із складових геноциду. Прошу заступника Генерального секретаря ООН - Спеціального представника з питань сексуального насильства в умовах конфлікту Прамілу Паттен в рамках свого мандату ініціювати проведення відповідними органами РФ розслідування цих фактів та притягнення до відповідальності винних осіб, а також вжиття заходів для попередження вчинення сексуального насильства російськими військами. Закликаю світову спільноту забезпечувати запровадження персональних санкцій проти політичних лідерів, військових командувачів Росії та виконавців цих страшних злочинів", - написала Людмила Денісова.
_______________________________________________________________________________________________________

России не нужна «хнр»: мэр Херсона оценил планы оккупантов касательно области

Оккупанты намерены аннексировать Херсонскую область, как ранее поступили с Крымом. Однако они пока не планируют проводить "референдумы".
Об этом в интервью РБК-Украина рассказал мэр города Игорь Колыхаев.
 
Городской голова отметил, что пока не видит признаков подготовки оккупантами "референдума", о котором говорилось ранее. По его мнению, враг передумал создавать так называемую "народную республику".
 
"Им не нужны еще какие-то "днр", "лнр" или "хнр". Им не нужна псевдореспублика. Думаю, что у россиян есть два пути. Первый – присоединить Херсон к Крыму. Второй – они уже создали так называемый "комитет спасения", куда избрали временное руководство в лице Владимира Сальдо. Им легче сейчас обратиться в Думу и попросить, чтобы Херсонскую область просто присоединили к РФ. И, кстати, мы о таком уже слышали", - отметил Колыхаев.
 
 
Он добавил, что оккупанты готовы нарушать международное право, однако население не верит в "улучшение" из-за действий военных в Украине и регионе в целом.
 
"Чтобы прошел референдум, они должны показать людям, что они – не оккупанты, что их здесь ждали, что людям с ними очень хорошо. Но этого и близко нет. Анализируя и прикидывая, как они могут действовать, могу предположить, что новые разговоры – более предметные – о референдуме начнутся ближе к декабрю 2022 года или январю 2023-го. Если к тому времени ВСУ не сделают соответствующих решительных шагов и действий в сторону освобождения Херсонской области, тогда, действительно, может быть поздно", - добавил мэр.
 
Кроме того, оккупанты в Херсонской области совершают мародерства, обворовывают людей, вывозят технику и продовольствие.
.