Мітингом «Вільні створюють майбутнє», ходою центром міста і молебнем відзначили в Херсоні День Гідності і Свободи.
 
На мітингу виступили активісти Євромайдану, керівники Херсонської ОДА та Херсонської міськради, учасники АТО, представники молоді.
 
 
Як сказала в своєму виступі активістка Херсонського Євромайдан Галина Бахматова, Майдан став для українців духовною і моральною «планкою», еталоном патріотизму і самопожертви, з якими відтепер звіряють всі свої вчинки люди, які вважають себе людьми честі.
 
Також активісти згадували про події 2013-2014 років, які кардинально змінили Україну.
 
День Гідності і Свободи щорічно відзначається 21 листопада в відповідно до Укaзом президентa Укрaіни від 13 листопада 2014 року.
 
 
Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
 
22 листопада 2004 року – початок Помаранчевої революції в Україні, загальнонаціональних протестів, мітингів та інших акцій громадянської непокори. Останньою краплею стало оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів. Через фальсифікації під час голосування і підрахунку голосів Віктор Янукович випередив Віктора Ющенка. Українці тоді вперше вийшли на Майдан і добилися повторних виборів.
 
Через рік, у листопаді 2005 року, Ющенко заснував свято – День Свободи.
 
 
Однак, влада, встановлена в Україні на той момент, так і не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї народом.
 
Згодом, наступним Президентом України став Віктор Янукович. Він скасував День Свободи і об’єднав його з Днем Соборності Указом від 30 грудня 2011 року.
 
У листопаді 2013 року українці знову вийшли на Майдан. Три роки тому, увечері 21 листопада, на майдані Незалежності почали збиратися учасники мітингу, незабаром їх було вже 1500, а 24 листопада – понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції. Протести відбулися також у Львові та Харкові.