Умовно засуджений в 2020 році за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України 56-річний мешканець Херсона Геннадій Пеньковський отримав новий вирок. Він під час окупації свого міста і проведення незаконного референдуму працював секретарем ДВК №108 на території школи №24 і поширював на своїх сторінках у соцмережах заборонену комуністичну символіку. За скоєні злочини він проведе за ґратами 8 років.
Про це йдеться у вироку Херсонського міського суду від 1 лютого, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
 
Як з’ясувалось під час суду, 56-річний Пеньковський Геннадій Едуардович, уродженець і мешканець Херсона, в 2020 році вже був засуджений за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України за ч. 1 ст. 110 КК України. За цей злочин він отримав 4 роки позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки. Однак цей «іспит» він провалив через свої проросійські настрої.
 
 
Під час тимчасової окупації Херсона Геннадій Пеньковський перейшов на бік ворога і став секретарем ДВК №108, яка діяла на території Херсонської школи №24. Він допоміг загарбникам провести незаконний референдум з «приєднання» Херсонської області до РФ. 
 
Також Пеньковський протягом 2022 року поширював на своїх сторінках у соцмережах символіку комуністичного тоталітарного режиму, а саме – герб СССР, портрети Владіміра Лєніна та інші заборонені в Україні зображення. 
Суд кваліфікував скоєні Геннадієм Пеньковським злочини за ч. 1 ст. 436-1 і ч. 5 ст. 111-1 КК України. Сам обвинувачений повністю визнав свою вину.
 
Оскільки Геннадій Пеньковський не встиг відбути покарання за попереднім вироком, суд за сукупністю вироків відправив його за ґрати на 8 років, без конфіскації майна. Також йому заборонено обіймати посади в органах влади і займатися виборчими процесами протягом 10 років.
Вилучені у нього гроші розміром 22050 російських рублів вирішено стягнути на користь держави.
 
.
 
Як видно зі сторінок Геннадія Пеньковського у соцмережах, він багато поширював антиукраїнських постів і зображень. Там же він вказав, що працював головним бухгалтером херсонського автомобільно-гаражного кооперативу «Чародій-2». 
 
Як повідомляв ЦЖР, Максим і Анастасія Штефан, любителі «русского міра» з Каховки на Херсонщині програли суд про захист честі, гідності і спростування недостовірної інформації проти журналіста Олега Батуріна. Позов вони подали ще у вересні 2022 року. Вони вимагали визнати викладену у перепості журналіста на його сторінці у Фейсбуці інформацію недостовірною. 5 лютого Жовтневий районний суд Кривого Рога вирішив залишити позов без задоволення.