Кожен українець, який залишився в окупованому Херсоні пішов на героїчний крок. Тому в жодному разі не потрібно казати, що всі там нібито вже зрадники.
Такий заклик зробив Дмитро Сивак, мешканець Херсона, який був змушений покинути дім через війну. Переселенець розповів власну історію для проєкту 24 каналу СВОЇ.
Закликав не робити висновків, коли ти не там
Дмитро акцентував на тому, що кожен з нас не може давати якісь поради людям, які перебувають на окупованих територіях. Адже будучи у Львові, чи в Польщі, чи взагалі у Канаді – значно легше продовжувати відстоювати проукраїнську позицію. А ось під дулами російських автоматів це значно складніше.
Давати якісь поради звідси – ми не маємо ні морального права, ні інформаційного. Ніякого права. Ті, хто там залишаються, не є зрадниками. Вони є героями. Треба ставитися до них, як до героїв. Так, є можливість – треба виїжджати. Але є ті, хто не мають можливості, – сказав херсонець.
Чоловік зауважив, йому прикро за те, що дехто вважає теперішніх жителів Херсона зрадниками чи "сєпарами". "Ми повинні бути єдиними, Україна має бути єдина. І коли ми будемо єдині, тоді ми переможемо", – підсумував переселенець.
____________________________________________
Гинуть швидше, ніж приходить допомога: в окупантів під Херсоном виникли великі проблеми
У Херсонської області окупантів настигли великі проблеми: командування Збройних сил РФ не встигає компенсовувати втрати живої сили. Там українці методично відрізають шляхи постачання зброї та боєприпасів російських загарбників.
Про це повідомляється на каналі журналіста Романа Цимбалюка в Telegram.
Як зазначається, попри очевидну небезпеку бути відрізаними на правому березі Дніпра, російське командування надалі перекидає людей та техніку на Херсонщину та Миколаївщину із інших напрямків.
"Проте втрати серед особового складу в даному регіоні зростають швидше, ніж встигають доставляти нові сили (у зв'язку з руйнуванням Антонівського мосту переміщення утруднене)", - наголошується у повідомленні.
____________________________________________________
В Херсоні російські військові пограбували банк
Всю готівку й обладнання винесли окупанти з відділень А-банку, які вони захопили в Херсоні.
Співробітники банку пишуть в пабліках, що окупанти вдерлися в офіси, розташовані на Миколаївському шосе та на вулиці Суворова.
Російські військові діяли як кримінальні злочинці, як нальотчики. Вони забрали всю готівку, яка зберігалася у відділеннях, а також забрали обладнання. Співробітників відпустили неушкодженими.
В комантарях до повідомлення херсонці пишуть, що мало місце звичайне мародерство з боку окупантів. Ймовірно, вони відчувають, що для них настають не найкращі часи.
Дії окупантів - звичайне кримінальне правопорушення - грабіж із застосуванням зброї, тобто, розбій. Це - злочин, покарання за який передбачено Ч.4 Ст.187 Кримінального Кодексу України, яка гласить:
.
«Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, - карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна».
Російська армія в чергове продемонструвала свою сутність: це - не армія, а величезне злочинне угруповання, яка заслуговує відповідного ставлення до себе.
____________________________________________________
Окупаційна адміністрація запроваджує в Херсоні «оплачувані громадські роботи» для безробітних
Так звані «оплачувані громадські роботи для безробітних» запровадила окупаційна влада Херсонщини.
Відповідний «указ» розміщений в телеграм-каналі так званого «голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області» Володимира Сальдо.
«Головна мета громадських робіт - надання матеріальної підтримки безробітним мешканцям Херсонщини та збереження у них мотивації до праці», - йдеться в «указі».
Також там написано, що роботи - добровільні й «проводитимуться за напрямами, що мають соціальну значимість: будівництво та ремонт будівель, доріг, газових та водопровідних мереж, експлуатація комунального та паркового господарства, обслуговування транспорту, підприємств зв'язку, сільськогосподарські, меліоративні та лісові роботи, прибирання та переробка відходів, догляд за хворими, інвалідами та інше».
За один робочий день, проведений на громадських роботах, безробітний отримає тисячу рублів, а за місяць може отримати максимум 20 тисяч. Зарплату робітнику має виплатити підприємство-роботодавець, якому окупаційний «центр зайнятості» має перерахувати відповідні гроші.
Скоріше за все, херсонські безробітні, яких чимало й частина яких напевне від безнадії погодиться на ці «громадські» роботи, отримуватимуть в місяць не 20 тисяч гривень, а значно менше, враховуючи «податкові» та інші відрахування роботодавця, а також «каламутність» колаборантів, які здебільшого - відомі в місті крадії та корупціонери, і у них обман - вже складова метаболізму.
_________________________________________________________
Бояться партизанів: на Херсонщині окупанти посилили контроль за людьми та заборонили самокати
Російські окупанти намагаються підготуватися до контрнаступу ЗСУ та убезпечити себе від вірної загибелі. Для цього загарбники в паніці прийняли рішення щодо посилення контролю за цивільними.
За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, російські офіцери та генерали, звичайні військовослужбовці та колаборанти неабияк панікують через ймовірне наближення контрнаступу захисників України на Херсонщині. Загарбники розуміють, що за переміщенням всіх колон з технікою, продуктами та паливом постійно стежать.
Крім того, кожного дня партизани влаштовують різноманітні диверсії по всій окупованій частині області.
Аби захиститися від тотального супротиву загарбницьке керівництво вирішило у черговий раз посилити режим контролю за мирними жителями. У всіх населених пунктах путінські опричники посилили кількість патрулів "поліції" та "комендатури". У самому Херсоні також встановили більше блокпостів.
Російські спецслужбісти, які також беруть учаасть у рейдах, перевіряють на "причетність до ДРГ" взагалі всіх перехожих. Звісно, найбільшу підозру у них викликають молоді люди.
Крім того, росіяни влаштовують регулярні рейди по всім місцям масового скупчення людей – на ринках, центральних вулицях та площах тимчасово окупованих міст. Вони проводять обшуки та догляди особистих речей, жіночих сумочок та кишень. Втім, найбільше загарбників цікавлять мобільні телефони. Іноді ФСБшники під'єднують смартфони до ноутбуків, де за допомогою спеціальних програм намагаються відновити знищені файли та перевіряють контакти.
Заборонили їздити на електричних самокатах та мопедах
У деяких районах Херсону та у певних містах області панічних страх диверсантів та партизанів призвів до того, що загарбники розпорядилися заборонити людям їздити електросамокатами, мопедами та мотоциклами. Адже за допомогою такого маневреного транспорту місцеві мешканці можуть відносно легко створити проблеми для окупантів та втекти від них. Бо росіяни не знають міста, а патрулюють його здебільшого на машинах чи пішки.
.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: К сентябрю Херсонщина будет освобождена - облсовет