На деокупованій території Херсонщини почастішали випадки, коли люди підриваються на вибухівці, які залишили російські військові. Лише 26 березня таких було чотири. Про це в етері марафону "Єдині новини" розповів заступник голови облради Юрій Соболевський.
 
"Ми постійно працюємо, щоб такого не було. І не тільки влада це робить. Людей вчать, як себе поводити з вибухонебезпечними предметами. В наших громадах працюють групи розмінування, які роблять не лише свою професійну роботу, а й проводять інформаційну. Працівники Нацполіції та ДСНС збирають людей і розповідають, що треба робити, коли знаходиш такі предмети, якого типу є ці предмети", — розповів Соболевський.
 
 
Перший заступник голови облради каже, що така робота проводиться постійно.Він впевнений, що на нашій території не залишилось жодної людини, яка б не знала ці рекомендації, ці інструкції. Проте не всі дослуховуються.
 
"Не знаю, скільки потрібно ще таких трагічних випадків, щоб усі зрозуміли, що це серйозно, що це небезпечно. Є випадки, яких не повинно було бути. Людина знайшла цей предмет і свідомо почала з ним якісь маніпуляції. Коли людина просто потрапляє в мінну пастку — це зрозуміло, це ризики, які по області є для всіх рівномірно. Але коли людина могла б не чіпати цих предметів, а повідомити Нацполіцію та ДСНС, а замість цього почала ці "пелюстки" збирати з поля — це просто жахіття, і от цього не повинно бути насправді", — каже Соболевський.