Спікер – начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Кальницький Роман Володимирович.
 
- Що змінилося у правилах подання документів на оформлення житлової субсидії?
-З 1 грудня 2022 року функції з призначення житлових субсидій та пільг покладено на органи Пенсійного фонду України. Відповідно, для громадян з’явилась можливість подавати документи до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України незалежно від місця реєстрації чи адреси оформлення субсидії. За призначенням субсидії також можна звертатися у один із наступних способів:
– через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, через мобільний додаток Фонду або через портал Дія;
– надіслати документи до органів Пенсійного фонду України поштою;
– звернутися до уповноважених осіб своєї територіальної громади або до ЦНАПУ.
Зазначені зміни затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 р. № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України».
 
 
- Якщо громадяни лишилися зараз на тимчасово окупованій території, але отримували субсидію минулого року, чи буде вона їм призначена автоматично цього року?
- Разом з функціями щодо прийому заяв та документів на призначення субсидій та пільг, Пенсійному фонду в електронному вигляді передаються і всі відповідні данні. Тому громадянам, які вже отримували субсидії у неопалювальний період, непотрібно звертатися  до органів Пенсійного фонду. Субсидія буде призначена автоматично.
Звісно, якщо громадяни планують отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг вперше, то необхідно подати заяву та відповідні документи у зручний для них спосіб до уповноваженого органу.
 
-  З 1 січня 2023 року набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснюватиме не Фонд соціального страхування України (ФССУ), а Пенсійний фонд України. У зв’язку з цим, у багатьох українців виникають питання щодо страхових виплат: чи буде держава виплачувати їх далі, куди звертатися за призначенням тощо? 
Що змінилося для громадян?
 
- По суті, змінився орган, що буде забезпечувати такі страхові виплати. Отже, відтепер Пенсійний фонд України виплачує:
– допомогу по тимчасовій втраті непрацездатності («лікарняні»);
– допомогу по вагітності і пологах («декретні»);
– допомогу на поховання застрахованим особам, в т. ч. потерпілим на виробництві;
– одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.
 
.
 
-  Чи змінилися з 1 січня 2023 року умови надання та розміри страхових виплат?
- Закон зберігає надані громадянам гарантії за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку.
Попри зміну органу, який здійснює страхові виплати, умови надання виплат не змінюються. Розміри окремих виплат навіть збільшуються.
 
 - Чи потрібно людям, яким страхові виплати було призначено ФССУ, повторно звертатись до Пенсійного фонду України для продовження виплати?
- Тим людям, яким органами ФССУ вже було призначено страхові виплати, повторно звертатися до органів Пенсійного фонду України не потрібно.
З січня 2023 року фінансування таких виплат здійснюється Пенсійним фондом України на підставі переданих органами ФССУ справ отримувачів. Щомісячні страхові виплати виплачуються через установи уповноважених банків або національним оператором поштового зв’язку АТ «Укрпошта» за місцем фактичного проживання отримувача, зазначеного у заяві отримувача. Одноразові виплати здійснюються уповноваженими банками.
 
 - Куди звертатися за призначенням та здійсненням страхових виплат з відшкодування шкоди?
- Заява, разом із документами необхідними для призначення, перерахування, продовження та здійснення страхових виплат і соціальних послуг, подається:
– у паперовому вигляді до територіального органу Пенсійного фонду України (до сервісного центру) або пересилається поштою;
– в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису чи електронної системи BankID або через Портал Дія.
 
 
- Як тепер здійснюється оплата по лікарняному?
- Оплату лікарняних здійснює роботодавець, як це було і раніше. Відповідно до  Закону України від 21.09.2022 № 2620-IX «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 1 січня 2023 року уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з  тимчасовою втратою працездатності є Пенсійний Фонд України, а також скорочено час, протягом якого роботодавцям за поданими заявами-розрахунками мають надійти кошти для виплати лікарняних.
.
Більш детальну інформацію завжди можна отримати за телефонами “гарячих” ліній Головного управління: +38 067 181 88 84; +38 050 710 54 96; +38 068 858 92 31; +38 098 922 15 39.