Сили оборони України продовжують вести успішний контрнаступ на Херсонщині попри те, що їм протистоять війська, які Росія вважає своєю елітою.
Про це пише Американський інститут вивчення війни (ISW).
 
В ISW зазначають, що російські угруповання у північній частині Херсонської області, а також на Лиманському напрямку переважно складалися з елементів, які до повномасштабної війни вважалися одними з основних регулярних ЗС РФ.
 
 
Наприклад, до 2 жовтня частини 144 мотострілецької дивізії 20 загальновійськової армії відійшли з Лиману на тилові позиції в районі Кремінної. Російські джерела раніше повідомляли, що частини повітряно-десантних військ росії (ВДВ), особливо 76 гвардійська десантно-штурмова дивізія, діє в Херсонській області.
І 144 мотострілецьку дивізію, і 76 гвардійську десантно-штурмову дивізію Росія називала одними з найелітніших своїх сил.
 
«Їхня очевидна нездатність утримувати територію проти великих контрнаступальних дій України узгоджується з попередньою оцінкою ISW, згідно з якою сили РФ дедалі більше деградують з продовженням війни. Це також було помітно в розгромі 4 танкової дивізії 1 гвардійської танкової армії на початку Харківського контрнаступу», — наголошують дослідники.