Про трагічну долю Генічеської школи № 3 постійні читачі Ме\лЮау иа знають. Окупанти обдерли її до цурки і намагаються далі робити вигляд, що ремонтують. Спочатку несправжній губернатор Володимир Сальдо, а потім фейковий сенатор Ігорь Кастюкєвіч кілька разів обіцяли про закінчення того ремонту, але бригади будівельників змінювались, а все, що за цей час зробили, - косметично відремонтували вестибюль. І то лише для того, щоб провести у ньому «вибори».
 
«Терміни завершення робіт переносили декілька разів, - зізнається Кастюкєвіч у своєму телеграм-каналі. - Зараз шукають іншого підрядника. Думаю, до кінця цього навчального року не встигнуть все до ладу привести. Батьки і педагоги з нетерпінням чекають закінчення ремонту. Увесь цей навчальний рік діти змушені були провчитись в інших освітніх установах». Про минулий, коли все було так само, «сенатор» чомусь не згадав.
 
 
За його даними, у школі нині 593 учня, 204 з яких - учні молодших класів. Останні, пише, навчаються у Генічеській санаторно-курортній школі-інтернаті у першу зміну. «Середня і старша школа навчаються на базі 2 школи Генічеська у другу зміну, з 14.00 до пів сьомої вечора. Працездатність дітей після 18.00 помітно знижується», - зазначає окупант. Але то не головне.
 
З другої школи, розміщеної у центрі міста, учням третьої ще треба добратись у мікрорайон. Взимку вони це робили, коли на вулиці було вже темно, тож батьки дуже переживали. «З врахуванням того, що підрядні організації тут змінювались, важливо зараз знайти всі недоліки, недоробки і усунути їх», - не вперше зробив «розумний» висновок Кастюкєвич. І не очікуючи закінчення «ремонту» в одній школі, хоче, аби була зруйнована наступна. Око «сенатор» поклав на навчальний заклад у Стрілковому. У тамтешній школі, де, за даними Кастюкєвіча, навчається 137 дітей, «останній ураган, який був у Херсонській області, сильно пошкодив покрівлю споруди. Вона вся протікає і над їдальнею, і над навчальним корпусом. У їдальні дах перекрили самі працівники підручними матеріалами.
 
Через аварійний стан покрівлі і стелі діти харчуватись там не можуть». І висновок: «Ремонт тут запланований на 2026 рік, але спробуємо пересувати його на більш ранній термін». Ще одну школу планують зруйнувати без Кастюкєвіча. «Мордовія підготувала проектно-кошторисну документацію на капремонт Вадимівської школи Каланчацького округу, - повідомила окупаційна Каланчацька адміністрація. - У березні у Вадимівській школі села Преображенка почався капітальний ремонт. Тут планується обновити покрівлю, замінити інженерні мережі, а також виконати оздоблення всіх приміщень, крім спортзалу».
Борис ВИНОГРАДОВ
 
.