У Миколаївській області видали наказ про лов ухилістів.
Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
«Ми видали всі необхідні накази. Будемо їздити, ухилістів ловитимемо. Але при цьому всім Миколаївщина показала найкращий результат щодо мобілізації. І я дякую людям… Тому що у нас відсоток опрацьованих людей менший, а ось відсоток, який іде (воювати – Ред.) після ВВК, більший» , — сказав Кім.
Він також додав, що рейдів зі спортзалів в області не було.
_______________________________________

Родини йдуть на цинічні кроки: адвокат розповіла про "модну", але недієву схему ухилення від мобілізації

Серед нових схем спроб ухиляння від мобілізації - відмова матері від батьківських прав на дитину, щоб єдиним опікуном з точки зору закону залишився батько. За законом чоловік, який самотужки виховує неповнолітню дитину, не підлягає мобілізації.
 
Про таку схему розповіла адвокат Христина Очкур.
"Якщо ви думаєте, що в Україні можна просто прийти до нотаріуса і написати якийсь документ про відмову від дитини – це неможливо. В українському законодавстві такого немає. Відмова від дитини жінка може написати лише у пологовому будинку", – пояснює юристка.
 
 
Очкур наголошує, що в решті випадків є лише одна процедура позбавлення батьківських прав – через суд. Але і це не так просто, як здається тим, хто не знайомий з темою.
"Для цього мають бути залізобетонні підстави. Участь у таких справах беруть органи опіки. Це не може бути так, що мама переписала дитину на батька, поки йде мобілізація, а згодом переоформила на себе. Ні, так не буває", - пояснює юристка.
 
За її словами, в теорії чоловік може ініціювати позбавлення матері батьківських прав через суд, а дружина може просто погодитись із таким позовом. Але це все одно буде тривалий судовий процес – рік або більше. До того ж немає гарантій, що суд погодиться задовольнити такий позов навіть, якщо жінка згодна.
________________________________________

Чи буде Росія воювати до 2025 року: Буданов зробив новий прогноз

У російської влади поки що немає планів воювати з Україною у 2025 році.
Такий прогноз озвучив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.
Виступаючи на дискусійній панелі, де йшлося про виклики та перспективи, які постануть перед Україною наступного року, він заявив, що зараз в РФ таких планів немає, однак не виключено, що до кінця наступного року їх можуть переглянути.
 
"Можу вам єдине сказати: планів вести війну у 2025 році у Російської Федерації станом на зараз немає. Можливо, до кінця 2024 року, якщо нічого не зміниться, вони це коригуватимуть. Але поки що таких планів у них немає", - повідомив Буданов.
Він зауважив, що російські окупанти зіткнулися з деякими проблемами щодо ресурсів, адже вести війну коштує дорого.
 
.
 
"І ресурси там не є необмеженими. Можливо, трохи грубо прозвучить, але ми воюємо за чужий рахунок, а вони – за свій. І свої кошти вони рахують, хоча здається, що ні. І дуже прискіпливо", – наголосив глава ГУР.