Загальна мобілізація в Україні, яку посилюють, триватиме й у грудні 2023 року. Тому багато категорій українців надалі отримуватимуть повістки від військкоматів.
"Апостроф" розповідає, як відбуватиметься мобілізація у грудні цього року.
Мобілізації підлягають військовозобов’язані та резервісти від 18 до 60 років. Але чоловіків від 18 до 27 років не можуть примусово мобілізувати, якщо вони не пройшли термінову службу.
Хто може отримати повістку в грудні 2023 року
• Придатні та обмежено придатні від 27 до 60 років, які мають досвід військової служби або не мають;
• Придатні та обмежено придатні від 18 до 27 років, які перебувають у запасі чи резерві після строкової служби, навчання у виші або військовій кафедрі;
• Придатні та обмежено придатні чоловіки від 18 до 60 років - за контрактом;
• Чоловіки до 60 років, яких знято з військового обліку;
• Чоловіки від 18 до 60 років, яких знято з військового обліку та які не мають права на відстрочку і не скоювали тяжких злочинів.
Крім того, у листопаді нардепи ініціювали законопроєкт, в якому вказано, що дозволяється мобілізувати 30% від кожного підрозділу правоохоронних органів на період до 6 місяців. Такі зміни можуть забезпечити можливість ротації військовослужбовців, призваних під час мобілізації, які проходять службу протягом понад шести місяців. Проєкт закону ще не затвердили.
____________________________________________
Війна проти України завершиться не так швидко, як нам би хотілося, - Зеленський
Президент України Володимир Зеленський наголошує, що розпочата Росією повномасштабна війна проти України завершиться не так швидко, як нам би хотілося, але Україна не збирається опускати руки. Про це глава держави сказав під час зустрічі з генеральним директором Fox Corporation Лакланом Мердоком, журналістами Fox News Бенджаміном Холлом та The Sun Жеромом Старкі, які відвідали нашу країну.
Президент розповів про ситуацію на полі бою, високу мотивацію та рішучість українського народу й віру в перемогу.
Також Зеленський відзначив важливість збереження уваги світу до українських зусиль у боротьбі за свободу та свою державу.
"Люди чомусь ставляться до цього, як до кіно, та очікують, що в подіях не буде довгих пауз, що картинка перед очима завжди змінюватиметься, щодня будуть якісь сюрпризи. Але для нас, для наших воїнів це не кіно. Це наші життя. Це щоденна важка праця. І завершиться все не так швидко, як нам би хотілося, але ми не маємо права опускати рук і не зробимо цього", – наголосив глава держави.
.
Крім того, співрозмовники обговорили подальшу співпрацю, обмінялися думками щодо російських пропагандистських наративів, якими послуговуються противники підтримки України. Також було обговорено українське бачення справедливого миру на основі Формули миру.
_______________________________________________
"Тупик" на фронті може перетворитися на перевагу однієї сторони, - NYT
учна стаття головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про "глухий кут" на фронті могла створити у частини зовнішніх спостерігачів хибне уявлення, що інтенсивність бойових дій на фронті знизилася. Але насправді запеклі бої тривають по всій лінії фронту, забираючи багато життів щодня, пише New York Times.
Видання наводить приклад Авдіївки, де росіяни протягом кількох тижнів поспіль ведуть шалений штурм, а українські бійці чинять їм запеклий опір.
"Бої тривають, і невелика територія переходить з рук в руки, а похмура кількість втрат зростає. За словами солдатів і військових аналітиків, українські війська здебільшого зірвали атаки Росії, використовуючи комбінацію безпілотників і касетних боєприпасів, щоб завдати Росії одні з найважчих втрат у війні", – йдеться у публікації.
І в той самий час, поки Росія проводить відчайдушні наступальні операції на сході України, ЗСУ змогли створити плацдарм на східному березі Дніпра навпроти Херсона, можливо, відкривши значний новий фронт у війні.
"Ці кампанії підкреслюють, наскільки небезпечною залишається ситуація для обох сторін", – пояснює NYT.
Видання також наводить думку директора проекту критичних загроз з Американського інституту підприємництва Фредеріка В. Кагана. Він наголошує, що позиційна війна в Україні — "це не стабільний глухий кут". За його словами, баланс на полі бою може легко змінитися на користь будь-якої сторони через низку факторів.
"З одного боку, західні арсенали вже мають зброю, необхідну для вирішення майже всіх завдань, які постають перед комбатантами в Україні. З іншого боку, повна мобілізація Росією своєї економіки та суспільства може схилити терези на користь Кремля", – пояснює він.
Колишній головнокомандувач армії США в Європі Бен Ходжес наголошує, що оцінювати успіх України в літньому контрнаступі лише за деокупованою територією буде помилкою. Він також зізнався, що вражений тим, "наскільки лінійними та орієнтованими на землю залишаються деякі спостерігачі" війни.
"Як показово, що після дев’яти років конфлікту, через два роки після вторгнення Росії, з усіма перевагами, які Кремль має на своєму боці, вони можуть контролювати лише близько 18% України", – сказав він.
Але час, як і зброя та боєприпаси, є стратегічним товаром, і Кремль явно сподівається, що він зможе пережити західних союзників України.
Колишній командувач НАТО Філіп Брідлав попередив, що Україна зрештою програє, якщо Захід продовжить давати українцям "тільки те, що їм потрібно, щоб залишитися на полі бою, а не те, що їм потрібно для перемоги".
Українські бійці на передовій зазначають, що росіяни чинять постійний шалений тиск на сході. І хоч більшість днів карта залишатиметься майже незмінною, але для того, щоб лінії не рухалися, потрібен власний "жорстокий танець".
"Людям може здатися нудним, спостерігати, чекати, не бачити змін. Але вони не уявляють, як важко просто тримати лінію", — сказав боєць із позивним "Блек".