СБУ 15 березня повідомила ще одну підозру колишньому гауляйтеру Горностаївки Каховського району, що на окупованій частині Херсонщини, 60-річному Юрію Гранкіну. За державну зраду в умовах воєнного стану йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Повідомлення про підозру опубліковане на офіційному сайті Офісу генерального прокурора України, передає Центр журналістських розслідувань.
 
В документі йдеться, що Юрій Гранкін не лише добровільно пішов працювати керівником незаконного органу влади в Горностаївській територіальній громаді, а й примушував місцевих жителів співпрацювати з російською ФСБ.
 
 
Слідству вдалося задокументувати факт вербування Гранкіним 19-річного мешканця Горностаївки, який в обмін на безперешкодний виїзд з окупованої Херсонщини мав передати представникам ФСБ РФ інформацію про місце розташування і перебування ЗСУ, в тому числі у Закарпатській області, а також прізвища і імена командирів українських військових формувань. Після приїзду на Закарпаття молодий чоловік звернувся до СБУ і повідомив про свою вимушену співпрацю з російською окупаційною владою.
 
За цей злочин Юрію Гранкіну загрожує довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна – за ч. 2 ст. 111 КК України. На початку 2023 року СБУ повідомила першу підозру ексгауляйтеру Горностаївки.
 
Про призначення гауляйтером Горностаївки Юрія Гранкіна першим повідомив ЦЖР. Хто він такий – місцеві жителі не знали. Як виявилося, Гранкін – уродженець Артемівська Перевальського району Луганської області і останнім часом проживав у смт Дніпряни Новокаховської громади.
В листопаді 2022 року Юрій Гранкін втік з Горностаївки. Замість нього російські окупанти призначили гауляйтером села електрика, колишнього військового з кримінальним минулим Петра Мельниченка.
 
.