Військовозобов'язані в Україні, які здобули інвалідність ІІ та ІІІ групи з початку широкомасштабної війни, повинні будуть протипереогляд для підтвердження стану здоров'я. Але можливі й винятки.
Про це в  інтерв'ю РБК-Україна  розповів член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський.
"Ми прийняли рішення, що всі громадяни, які вперше отримали інвалідність (попередньо) ІІ та ІІІ групи з початку широкомасштабної війни, або визнані обмежено придатними (віком від 18 до 60 років) до військової служби, повинні пройти перегляд відповідно до МСЕК або ВЛК. Вони мають підтвердити свою придатність чи непридатність до військової служби”, - розповів він.
 
Водночас, за словами нардепа, також лунали зауваження, що можуть бути випадки, коли людина з дитинства має інвалідність.
"І її точно не потрібно перевіряти знову, якщо вона, наприклад, глуха від народження. Але всі ці деталі ми вже прописуватимемо на етапі узгодження поправок", - констатував Веніславський.
Член комітету, зокрема, зазначив, що після 24 лютого 2022 року кількість людей з інвалідністю ІІ та ІІІ групи дуже зросла.
"І є сумніви, чи всі з них отримали цю інвалідність внаслідок реальних травм або захворювань", - пояснив нардеп.
________________________________________

Рада може ухвалити закон про мобілізацію до кінця березня, - нардеп

Народні депутати запропонували понад 4 тисячі поправок до законопроєкту про мобілізацію. Незважаючи на це, є всі шанси ухвалити законопроєкт уже до кінця березня.
На цьому наголосив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю «РБК-Україна».
 
 
За його словами, орієнтовно 4 березня секретаріат ВРУ має підготувати порівняльну таблицю до законопроєкту про мобілізацію. До постатейного обговорення та обліку або відхилення цих поправок разом з тими, хто їх подавав, можуть приступити 5-6 березня.
 
«Оптимістично – комітет до 10-15 березня зможе закінчити з поправками. Песимістично – до 20 березня ми зможемо їх розглянути, сформувати висновок комітету, проголосувати та направити законопроєкт на друге читання до Ради. Тобто і за оптимістичного, і за песимістичного сценарію до кінця березня ми маємо всі шанси у залі цей законопроєкт проголосувати в другому читанні», - додав Веніславський.
_________________________________________

На Черкащині ТЦК видають повістки цілодобово

Перерва робиться тільки на комендантську годину. Були випадки, коли військовозобов'язані самі прибували до військкомату в нічний час.
На Черкащині територіальні центри комплектування працюють цілодобово, окрім комендантської години, і протягом усього часу роботи в разі потреби виписують повістки військовозобов'язаним. Про це заступник начальника Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Скрипник повідомив в ефірі Українське радіо Черкаси.
Посадовець зазначив, що до положення про ТЦК внесли зміни щодо графіка роботи.
 
"Згідно з цими змінами ТЦК працюють цілодобово за формулою 24/7. Повістки вручаються цілодобово, окрім комендантської години. Також, якщо військовозобов'язаний сам прибув в нічний час до ТЦК, ми йому надаємо повну консультацію, виписуємо повістку і пропонуємо прийти зранку", - пояснив Скрипник.
За словами заступника начальника ТЦК було п’ять випадків, коли військовозобов'язані самі прибували до військкомату в нічний час.
 
.
 
"Ми працюємо, у нас працюють групи, які відповідають за ті чи інші напрямки життєдіяльності територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Кожна група може надати консультацію з будь-якого питання", - додав посадовець.
 
Нагадаємо, Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини реагує на всі скарги, які надходять щодо неправомірних дій працівників Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Проте значна частина з них виявляється фейком.