На 10 липня запланована XVII позачергова сесія Херсонської обласної ради VIII скликання. Про це йдеться в розпорядженні голови ради Олександра Самойленко від 3 липня 2024 року, повідомляє Центр публічних розслідувань (ЦПР). 
 
8 липня відбулося засідання Президії Херсонської обласної ради, на якому визначилися з датою та порядком денним XVII сесії. На розгляд пленарного засідання винесено 46 проєктів рішень, зокрема:

18 з них стосуються комунальної власності (приймання, передача, списання майна тощо);

5 кадрових питань;

7 питань, які стосуються відзнак та нагород;

3 проєкти рішень стосуються позбавлення права слова та участі у засіданнях ради депутатів С. Кульчиковського, В. Пунгіна та С. Межерицького.

На сесії також планують проголосувати за проєкти рішень "Про інформацію щодо результатів діяльності органів прокуратури Херсонської області у 2023 році", "Про наявність обставин непереборної сили та затвердження переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин" та "Про забезпечення діяльності постійно діючої поліцейської комісії Управління патрульної поліції в Херсонській області Департаменту патрульної поліції".
 
 
Зазначимо, що попередній порядок денний сесії було оприлюднено менше, ніж зо добу запланованого початку засідання. Проєкти рішень не опубліковано зовсім.
В пресслужбі ради кореспонденту Інтента не підтвердили онлайн-трансляцію заходу, але наше видання буде слідкувати за змінами на сайті та youtube-каналі ради. Там відповіли, що питання ще вирішується, зважаючи на технічні можливості та безпеку учасників пленарного засідання. Якщо вдасться забезпечити пряму трансляцію — про це буде завчасно повідомлено на сторінці Херсонської облради у фейсбуці. Станом на 17 годину 9 липня такого повідомлення немає. 
 
Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення депутати збиралися лише тричі - у грудні 2022 року, в березні 2023 року та у квітні 2023 року. Сесія 16 лютого 2024 року не відбулася, тоді зареєструвався 31 обранець при необхідних 33.