Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець наголошує, що співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) не можуть затримувати громадян на вулицях із застосуванням фізичної сили.
Про це повідомляє " Суспільне ".
 
"Це нонсенс. Хто від цього виграє? Армія? Ні. Громадяни України, які бояться виходити на вулицю? Ні", - переконаний омбудсмен.
У цьому контексті він схвально висловився про дії представників ТЦК у Полтавській області, зокрема їх звернення до Нацполіції та надання списків осіб, які за документами ухиляються від мобілізації.
Лубинець додав, що у разі потреби проводити "рейди" до складу такої групи обов'язково мають входити поліцейські, оскільки саме вони перевіряють документи.
 
 
"Після цього вони надають відомості співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин України у реєстрі військовозобов'язаних чи ні", - розповів омбудсмен і додав, що саме співробітники Нацполіції мають право "зупиняти людей, перевіряти документи, приймати рішення, озвучувати якісь законні". вимоги".
Крім того, Лубинець виступає проти розширення повноважень ТЦК, як було зазначено у 1-й редакції законопроекту щодо мобілізації.
________________________________________________

У Раді назвали терміни голосування за закон про мобілізацію

На найближчому засіданні Верховної ради законопроект щодо мобілізації може бути внесений на розгляд парламенту.
Про це сказав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телемарафону.
Стефанчук висловив сподівання, що на найближчому засіданні Верховної ради законопроект про мобілізацію буде внесено на голосування.
 
"Цей законопроект уже пройшов обговорення у Комітеті Верховної Ради, зараз готується таблиця порівняння до другого читання. Я дуже сподіваюся, що на найближчому засіданні Верховної Ради цей законопроект буде внесено до зали", - сказав Стефанчук.