Міністерство оборони України з 18 травня запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів з метою оновлення облікових даних в онлайн-режимі. Як ідеться у повідомленні Міноборони в Telegram, завтра, 18 травня, набуває чинності оновлений закон про мобілізацію.
 
"Відзавтра всі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів — до 16 липня включно, повинні оновити свої облікові дані. Під час оновлення даних направлення на ВЛК видаватися не буде. Таке направлення може бути виписане у разі потреби згодом", - йдеться у повідомленні.
 
 
Зокрема, оновити дані можна будь-яким із наступних зручних для вас способів, у тому числі в режимі онлайн - через застосунок Резерв+. Цей застосунок буде доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market з 18 травня.
 
"Резерв+ надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі Оберіг. Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних", - йдеться у повідомленні.
 
У цьому зв'язку, після оновлення даних у застосунку військовозобов'язані, призовники та резервісти зможуть побачити інформацію з реєстру Оберіг щодо себе.
Також в Міноборони нагадують, що оновити дані можна офф-лайн у Територіальних центрах комплектування або Центрах надання адміністративних послуг, які діють по всій країні.
"Якщо ви будете оновлювати дані через ТЦК, окрім самого витягу з реєстру, ви також отримаєте відповідну відмітку у військовий квиток", - сказано у повідомленні.
 
.
 
Водночас, з 18 червня у застосунку Резерв+ також з'явиться QR-код, відсканувавши який відповідні представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про статус військовозобовʼязаних, призовників або резервістів.
__________________________________________________

Посилення мобілізації: які категорії чоловіків втратять відстрочку

18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію в Україні, що призведе до змін в процесі призову. Деякі військовозобовʼязані чоловіки втратять відстрочку. Детальніше про це розповіло видання KP.ua.
 
Згідно з новим законом про мобілізацію в Україні, наступні категорії чоловіків більше не зможуть отримувати відстрочку від призову до ЗСУ:
-чоловіки з трьома та більше дітьми, які мають заборгованість зі сплати аліментів за понад три місяці;
-чоловіки, що самостійно виховують неповнолітню дитину, а мати якої не позбавлена батьківських прав, не померла, не має статусу зниклої безвісти чи безвісно відсутньої та не перебуває у місцях позбавлення волі;
-студенти, що здобувають другу освіту, яка є непослідовно вищою рівнем за першу;
-педагоги коледжів, університетів та шкіл, які працюють на менш як 0,75 ставки;
-чоловіки, дружина чия має III групу інвалідності;
-чоловіки, які мають тестя, тещу з I чи II групою інвалідності, в яких є невійськовозобовʼязані син або донька.
 
За словами юристки Ганни Стернової, чоловікам, у яких дружина з інвалідністю III групи, може бути надана відстрочка від призову під час мобілізації в Україні, якщо вона потребує постійного стороннього догляду. Це повинно бути засвідчено висновком лікарсько-консультативної комісії.
"Такий висновок також стане підставою для відстрочки, якщо близький родич має важку хворобу, але інвалідність йому не встановлена", — пояснила вона.