У Верховній Раді запропонували поставити на військовий облік пенсіонерів. Йдеться не про всіх громадян, які отримують виплати від держави, перебуваючи на заслуженому відпочинку. Мобілізувати планують молодих пенсіонерів з числа колишніх співробітників державної служби.
Парламент продовжує розгляд скандального законопроєкту №10449, в якому запропоновано внести зміни до мобілізації українців. Ініціативу вже схвалили у першому читанні. Однак після цього до документа додали понад 4000 правок. Внесено пропозицію поставити на облік усіх чоловіків віком 18-60 років. Як відомо, зараз з нього знято колишніх силовиків та багато інших українців, які вийшли на пенсію до 60 років – у 45 та пізніше.
Якщо законопроєкт підтримають, вказані чоловіки повинні будуть протягом 60 днів після набуття ним чинності стати на військовий облік.
• Депутати Олександра Устинова, Соломія Бобровська та Давид Арахамія окреслили коло осіб, які знову можуть стати військовозобов'язаними. Це колишні співробітники:
• Національної поліції;
• Державного бюро розслідувань;
• Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту;
• Державної кримінально-виконавчої служби України;
• Податкової служби;
• Служби судової охорони;
• Митної служби;
• Бюро економічної безпеки України.
Давид Арахамія запропонував зробити виняток для колишніх працівників Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро.