Зараз практично всюди безготівковий розрахунок. В магазинах всі розраховуються картками, послуги оплачують картками, онлайн шопінг теж оплачується безготівково. Це зручно, але інколи не дуже вигідно, якщо транзакції супроводжуються комісією.
 
Людей все частіше турбує питання, який банк може забезпечити дійсно комфортні умови, адже платити щоразу високу комісію, за будь-який переказ коштів не хочеться. Українці щодня переводять мільйони гривень на картки одні одним. Тим хто переводить кошти регулярно, буде цікаво, який банк забезпечує найвигідніші умови. Для порівняння взято три найпопулярніших банки країни: Монобанк, Приватбанк та Ощадбанк.
 
 
Цифри дуже різні і однозначного лідера важко визначити
Бралися до уваги перекази з картки на картку в межах одного банку, з карток інших українських банків, а також міжнародні перекази. В межах свого банку, майже всі клієнти можуть переказувати кошти без комісії, окрім Ощадбанку. Його клієнти повинні платити по 5 грн. за кожен переказ, а щоб не платити їх треба відкривати спеціальну картку “Мій комфорт”. При переказі на інші картки клієнти сплачують 1%+5 грн.
 
Що стосується Приватбанку, то перекази з інших банків на їхню картку коштуватимуть 0,5% або мінімум 5 грн. А якщо мова про міжнародні рахунки, то при переказі з Привату на зарубіжну картку стягується комісія 2%, а якщо навпаки, на картку Привату, то 1%. Це що стосується Мастеркарду. З карток Віза комісія становить 1% і 1,5% відповідно.
 
Перейдемо до Монобанку, який завжди позиціонується, як найзручніший банк країни і найбільш економний. За перекази між картками Моно комісії немає. За переказ з Моно на зарубіжну картку стягується 1% комісії, а за переказ з-за кордону на картку Моно — 1,8%.
 
.
 
Складно виділити з цих всіх установ ту, яка пропонує найвигідніші умови. Але ті хто часто робить міжнародні перекази все таки надають перевагу Монобанку. В межах України Монобанк та Приват приблизно на одному рівні.
________________________________________________________________________________________________

Только на помойку: банкоматы ПриватБанка уничтожают карты украинцев

Гражданка попала в сложную ситуацию из-за специфического сервиса государственного ПриватБанка. Она пыталась снять деньги с именной карты другого финучреждения в банкомате Привата. Однако во время операции устройство дало сбой и просто «съело» карту клиентки. Вернуть утраченную карту владелице в финансовом учреждении отказались.
 
Свою проблему женщина детально описала на профильном форуме Министерства финансов. Она утверждает, что сразу же уведомила службу поддержки ПриватБанка о сбое в работе банкомата. Однако там ее просто поставили перед фактом. Пострадавшей объяснили, что согласно политике безопасности финучреждения поглощенная банкоматом карта будет уничтожена, а ей придется обратиться в свой банк за новой.
 
«Я говорила, что мой банк находится в совсем другой стране. Ехать туда сейчас только для перевыпуска карты я не могу и не хочу. Но, похоже, такие аргументы работников Привата совсем не впечатлили», – пожаловалась клиентка.
В своем комментарии гражданка также отметила, что перевыпуск именной карты в обслуживающем ее финучреждении стоит около 30 евро. Не говоря уже о том, что ждать ее получение придется целый месяц.
 
 
Женщина пыталась уговорить работников вернуть ей утраченную карту, предлагала ознакомиться с подтверждающими документами. Но они были неумолимы и настаивали на уничтожении карты.
«Не понимаю, какое право имеют инкассаторы выбрасывать на помойку карточку, принадлежащую другому банку, к тому же именную?», – возмущается пострадавшая.
 
Представители ПриватБанка в ответ на комментарий клиентки принесли ей свои глубочайшие извинения, но решения своего не изменили. Сотрудники объяснили, что уничтожение изъятой терминалом или банкоматом карты для них стандартная процедура, проводимая из соображений безопасности. Так что клиентке предложили оформить новую карту в ПриватБанке, ведь вернуть утраченную в банкомате она никак не сможет.