За теперішніми мірками, курс долара вже досить довго тримається на стабільній позначці. До цього, американська валюта встигла подорожчати майже до 40 грн, потім подешевшати до 36 грн, і зараз вже кілька тижнів це стабільна цифра 35,5 за 1 долар. Офіційний курс при цьому й надалі залишається на рівні 29,50 грн, однак він не доступний для простого населення.
Фінансовий аналітик Віталій Шапран, повідомив досить приємну новину. Днями, курс може наблизитися до офіційного і становити 33 гривні за долар. Такі зімни цілком реальні, це результат зближення ринкового і офіційного курсів. Таким чином НБУ надіється, що ринок незабаром збалансується і курс всюди буде однаковим.
 
Завадити цьому можуть лише погані новини
Курс долара може не знизитися, якщо з фронту або від зарубіжних партнерів прийдуть невтішні новини. “На мою особисту експертну думку, якщо не буде негативних новин від наших зарубіжних донорів або з фронтів, то готівковий курс продажу долара найближчими тижнями спрямовуватиметься до позначки 33,0 грн за долар, це приблизно той ринковий консенсус, який вже склався у банків щодо карткових курсів”, – зазначив Шапран.
Стосовно того, що НБУ обмежив вільну купівлю валюти, то це на думку експерта лише для того, аби не роздувати паніку серед населення і вберегти людей від спекулянтів.
 
 
Водночас інші експерти вважають, що долар лише дорожчатиме
В свою чергу фінансовий аналітик Олексій Кущ зауважив, що незабаром долар дійсно може трохи подешевшати, але в довгостроковій перспективі, чи принаймні восени він знову зросте. Зміцнення гривні до 30 за долар, здається експерту неможливим і навіть небажаним для української економіки.
 
“Мало того, що це неможливо, це ще й небажано. Тому що відновлення економіки – це підвищений попит на імпорт, насамперед технологічний та інвестиційний. Плюс нам потрібно буде підтримувати своїх експортерів, для чого потрібна невелика плавна девальвація”, – пояснює Кущ.
А от позначка у 40 грн/долар вже наприкінці літа, пану Олексію здається цілком реальною.
_________________________________________________________________________________________________________________

Украинские банки повысили карточный курс доллара и евро: в НБУ объяснили причину

Ряд финансовых учреждений Украины на днях увеличил курс валют при оплате картой. Об этом стало известно из комментария пресс-службы Нацбанка. Почему же украинские банки приняли такое решение, даже несмотря на недавнее снятие ограничений на наличный курс? В НБУ объяснили причину.
 
Как отметили представители регулятора, увеличение курса для карточных операций связано с противодействием карточному туризму, который в последнее время приобрел большую популярность среди населения Украины. Люди выезжают за границу и снимают там валюту, пользуясь разницей между карточным и наличным курсами. Поэтому банки попытались уменьшить эту разницу, снизив привлекательность карточного туризма для своих клиентов.
 
.
 
С этой же целью 20 мая была уменьшена сумма наличных, которую украинцы могут снимать со своих гривневых карт за рубежом. Новый лимит установили на уровне 50 тыс. грн, то есть даже меньше 1,5 тыс. долларов.
Также в Национальном банке рассказали, что большинство украинских финучреждений повысили карточный курс на сумму до 1 грн/долл. Это тоже довольно легко объяснить. Отечественные банки сейчас больше чем когда-либо конкурируют за клиентов. Поэтому существенно повышая курс для расчета картой, они бы сильно рисковали.
 
В пресс-службе НБУ также добавили, что украинские беженцы, проживающие сейчас за рубежом, такое изменение курса почти не почувствуют. В то же время гораздо меньше граждан будут пытаться обмануть систему, чтобы разжиться долларами или евро. Ведь с учетом средств, потраченных на дорогу в Польшу или, например, Венгрию, они ничего не выиграют на разнице курса.
 
Напомним, что несмотря на снижение лимита на снятие наличных средств в других странах, украинские граждане могут беспрепятственно рассчитываться картой. То есть им не обязательно ограничивать себя только 50 тысяч гривен в месяц, так как лимита на карточные расчеты у украинских банков нет.