Херсонщина вже тиждень як у червоній зоні епіднебезпеки. Відтоді свою роботу посилили COVID-патрулі. У поліції роз’яснюють – діють у межах Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (ч.1 ст.11 Організація та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів).
 
Такі патрулі перевіряють дотримання карантинних вимог, зокрема й наявність «зеленого» COVID-сертифікату, негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР чи експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (якщо результатові не більше 72 години). Рейди тривають у ТРЦ, закладах громадського харчування, промислової торгівлі та побутового обслуговування і т.д.
 
 
Як повідомили в ГУНП, з початку дії обмежень червоної зони поліцейські склали 617 протоколів за ігнорування карантинних вимог. Зокрема, 82 адмінматеріали  — за ч.1 ст.44-3 КУпАП, за шо передбачено мінімальний штраф у сумі 17 тисяч гривень. За категоричну відмову одягати захисну маску в громадських будівлях та транспорті винесено 535 постанов про накладення штрафу від 170 до 255 гривень.
 
У поліції нагадують, що відповідно до постанови Кабміну від 11 жовтня 2021 року з 21 жовтня ковід-сертифікати або негативний результат тесту повинні мати водій та пасажири (крім осіб до 18 років) автомобільного транспорту на автобусних маршрутах, авіаційного та залізничного транспорту міжобласного сполученні.
 
Також правоохоронці закликають не ризикувати з купівлею підробних сертифікатів про вакцинування чи довідок про відповідний результат тестування на COVID-19. Оскільки «липа» може зашкодити у разі інфікування на коронавірус – медики вважатимуть, що особа щеплена, і лікуватимуть за іншим протоколом. Про випадки підробки таких документів поліція просить повідомляти на 102. Анонімність гарантується.
Марина САВЧЕНКО
.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НА САЙТЕ ТИПИЧНЫЙ ХЕРСОН: “Представьте маразм всей ситуации, в Adidas нельзя, в АТБ ー можно”, ーхерсонцы против работы продмагов?