Власну легківку херсонець використав, як знаряддя злочину. На своєму ВАЗ-21051 цей безробітний п’яним приїхав з’ясовувати стосунки зі знайомим на його дачу у садівничому товаристві «Таврія», що біля села Кардашинка – у них був задавнений конфлікт через невиконання гостем обіцянки з участі в якомусь будівництві на тій же дачі. Гість запропонував господарю сісти в його машину нібито для розмови, і той погодився. Та щойно дачник опинився у салоні, як автолюбитель розвинув шалену швидкість, і помчав уперед.
 
Пасажир  умовляв водія натиснути на гальма, але власник автівки не зважав. Натомість заявив, що хоче його вбити, оскільки смерть чоловіка нібито «замовила його дружина». Машину водій-камікадзе скерував просто на огорожу чиєїсь «фазенди», але після тарану ВАЗ ще й врізався в електроопору.
 
 
Дачник після такого випробування дивом вижив, але зламав ключицю, кілька ребер і отримав струс мозку. Він отримав інвалідність третьої групи, довго лікувався і втрати роботу моряка на іноземному судні. Натомість винуватець аварії залишився цілим і майже не ушкодженим.
 
Під час слідства та в суді Голої Пристані у замаху на умисне вбивство херсонець не зізнався, але його вина в ДТП із завданням пасажиру ушкоджень середньої тяжкості виявилася неспростовною. Суд відправив камікадзе на півроку під арешт, ще й заборонив його впродовж наступних трьох років сідати за кермо будь-якого транспортного засобу.
 
Окрім витрат на лікування у сумі понад сто тисяч гривень, які має перерахувати страхова компанія, господаря легківки зобов’язали сплатити потерпілому ще 69 500 гривень компенсації моральної шкоди. Хоча дачник просив значно більше — півмільйона.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
_________________________________________________________________________________

Украинские заключенные теперь могут пользоваться телефоном и интернетом - от 345 гривен в месяц

В украинских тюрьмах появились платные услуги для заключенных - пользование телефоном и интернетом. Цены демократичные - 15 гривен за 10 минут разговоров или безлимит на месяц за 345 гривен. За пользование планшетом с интернетом придется заплатить немного дороже - 575 гривен в месяц. О нововведении рассказал министр юстиции Денис Малюська. 
 
 
- Мы запустили новую услугу для наших клиентов - платные телефонные разговоры и пользование сетью интернет (с ограничением контента), - объясняет министр. - Все разговоры заключенных ●  автоматически записываются. Этим нововведением мы:
●  предоставляем возможность заключенным общаться с родными (сверхважно для ресоциализации)
●  убираем коррупцию на «контрабандных» телефонах
●  пополняем средства спецфонда (ремонты)
●  обеспечиваем соблюдение прав человека
●  уменьшаем спрос на физические свидание, что важно из соображений борьбы с пандемией
 
Кабмин в августе принял постановление, которое позволяет заключенным в следственных изоляторах (СИЗО) пользоваться интернетом и телефоном. Подобная практика существует во многих странах мира.
 
В рамках пенитенциарной реформы многие тюрьмы в Украине закрыли, отремонтировали и даже продали. В планах Минюста также построить два новые СИЗО под Киевом и Львовом и запустить пилотный проект так называемой "модельной тюрьмы", в которой воплотить лучшие европейские практики.