Українським фермерам в жодному разі не слід намагатися розмінувати землі власноруч, або за допомоги людей, які не мають відповідного фаху. До цього процесу варто залучати лише фахівців. Як повідомила GrowHow пресслужба Мінекономіки, до цього закликав координатор напрямку розмінування у міністерстві, заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
 
За його словами, уряд та Мінекономіки роблять усе, аби пришвидшити процес очищення українських земель. Зокрема, за програмою пріоритетного розмінування земель сільгосппризначення обстежено понад 200 тис. га земель, з яких понад 120 тис. га фермери вже використовують.
 
 
Також розпочато процес створення ринку послуг з розмінування. Міністерство економіки працює над спрощенням процедури отримання сертифікації для нових операторів ринку.
Заступник міністра розповів, що через намагання фермера самостійно розмінувати поле трапився трагічний випадок на Херсонщині. Вибухівка здетонувала і загинула одна людина — водій трактора.
 
"Вкотре звертаємося до аграріїв: процесом розмінування мають займатися виключно сертифіковані оператори та професійні сапери. Ми розуміємо фермерів, які хочуть якнайшвидше відновити свою діяльність, але наголошуємо, що потрібно користуватися послугами виключно фахівців — це мінімізує ризики та збереже життя людей", — зазначив Ігор Безкаравайний. — "Ми працюємо 24/7 для того, щоб запустити процеси, які пришвидшать розмінування земель. На початку року у нас було в урядових інституціях близько 2 тисяч піротехніків. До кінця року буде 6 тисяч. Ми в рази збільшуємо кількість машин для розмінування. На сьогодні маємо вже 16 сертифікованих операторів, 29 — у процесі сертифікації, 40 — готуються до сертифікації".
 
Він додав, що сформований ринок з великою кількістю операторів пришвидшить розмінування. В аграріїв буде можливість очистити свої землі, не наражаючи нікого на небезпеку.
 
.