Одна із затриманих працювала в окупаційній "адміністрації", а потім намагалася сховатися від відповідальності на держслужбі, ще одна - працювала у "виборчкомі" рашистів.
Служба безпеки затримала ще двох колаборанток, які працювали на РФ у період окупації правобережної частини Херсонщини. Про це в четвер, 30 травня, повідомила пресслужба СБУ.
 
Повідомляється, що одна із затриманих - колишня посадовиця місцевого підрозділу Фонду соціального страхування. Під час окупації обласного центру вона підтримала рашистів, за що отримала "посаду" в місцевій окупаційній адміністрації РФ.
 
 
"Там за протекції гауляйтера Сальдо фігурантка очолила так званий "відділ соцполітики". Перебуваючи у лавах псевдоустанови, колаборантка підшукувала однодумців, з яких намагалась сформувати "штат" свого підрозділу. Також вона запроваджувала "законодавство" країни-агресора та переводила всі банківські розрахунки на російські рублі. Для конспірації ворожа поплічниця використовувала "псевдонім", яким, зокрема, підписувала "розпорядчі" документи", - йдеться в повідомленні.
 
Після деокупації обласного центру колаборантка залишилася у місті, а згодом влаштувалася на роботу до Пенсійного фонду, але СБУ задокументувала її злочинну діяльність і спроби сховатися в державній установі від правосуддя.
Ще одна викрита колаборантка - жителька Корабельного району Херсона, яка під час окупації обласного центру працювала у "виборчкомі" рашистів.
 
"Там вона агітувала місцевих жителів проголосувати за "приєднання регіону до складу Росії". Для збору "голосів" вона робила подворові обходи та агітувала місцевих жителів поставити у незаконних бюлетенях відмітки на користь рф. Після визволення міста колаборантка намагалася переховуватися, однак Служба безпеки встановила її місцеперебування і затримала", - йдеться далі в повідомленні.
Обидві жінки отримали повідомлення про в колабораційній діяльності. Затримані перебувають під вартою. Їм загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.
 
.