У Херсоні порожніють міські базари – там помітно поменшало, як покупців, так і продавців. Звісно, у холоди не вельми комфортно як стояти за прилавками, так і тинятися між ними, тому взимку рух тут завжди млявий. На додачу, коронавірусна епідемія досить активно косить комерсантів. Адже вони постійно контактують із людьми, і ризик інфікування для них вищий.  Але проблема ще й у нестачі товарів на продаж. Оскільки худобу селяни вирізали через дорожнечу кормів, менше привозять до обласного центру птиці, свинини та яловичина, молока  та продуктів його переробки. Деяке пожвавлення настає лише у сезон збирання врожаю овочів та фруктів, але по тому все знову стихає. Та й із виробами широкого вжитку дедалі гірше: адже вони в основному імпортні, а через карантинні обмеження розірвалося багато логістичних ланцюжків, і їх підвезення також скоротилося. А там, де нестача товару, ціни зростають, і відлякують масового споживача.
 
От і вимальовуються наслідки: за даними відділу з питань підприємництва Департаменту економіки та інвестицій Херсонської міськради, на п’ятнадцяти легальних ринках та ринкових містечках міста сьогодні стоять пусткою 1039 місць з торгівлі продовольством, і 1357 промтоварних. Це більше, ніж навіть у такий самий час минулого року — тоді простоювали 454 місць з реалізації харчів, і 1254 місця зі збуту ширвжитку.  Причому тенденція залишається стійкою: ринки неухильно наближаються до стану «пацієнт швидше мертвий, ніж живий». І рано чи пізно настане час усерйоз замислитися – а чи взагалі потрібно нам їх стільки, чи можна знайти економічно вигідніше й корисніше для громади застосування площам, які вони займають?
 
 
Йдеться, зокрема, про ліквідацію відомого промтоварного ринку «Кристал» поруч із Центральним ринком, що займає цілий квартал у центрі, включно з тротуарами та проїжджою частиною вулиці. Це питання і до того піднімала муніципальна влада, але щоразу власники тамтешніх яток ходили до міськради протестувати. І його вирішення відкладали «у довгий ящик». А там, до речі, також повнісінько бутиків із виразними написами «продам», «здам в оренду» — заробити з дрібної комерції нині складно. При цьому, у міськраді навіть достеменно невідомо, скільки там торговельних площ використовується за прямим призначенням, а скільки простоює.
 
— «Кристал» хоч і називається ринком, але його офіційне найменування – торговельно-сервісний центр. Тож дані про те, скільки там вільних місць для торгівлі ми не збираємо, і не отримуємо, — коментує начальник відділу з питань підприємництва Віра Кружнова. – Можливість його ліквідації, як мені відомо, обговорюється, але то вже на рівні керівництва міськради – наш відділ до обговорення не залучали.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.