В окупованому місті Генічеську пройде безкоштовний показ радянського фільму «Вони билися за Батьківщину», приурочений до 80-річчя закінчення Сталінградської битви.
Анонс показу розмістив підконтрольний російським окупантам пропагандистський телеканал «Таврія».
Демонстрація радянського фільму, який вийшов на екрани у 1976 році, – вже не перший такий захід, який проводиться на окупованих територіях. На початку грудня 2023 року в тому ж генічеську показували псевдоісторичну воєнну драму «28 панфіловців».
 
На відміну від героїзації фейку радянської, а потім – російської пропаганди про «героїв-панфіловців» фільм «Вони билися за Батьківшину» не претендує на історичність, бо знятий за однойменним романом Михайла Шолохова. Щоправда, деякі літературознавці висловлювали великі сумніви щодо авторства Шолохова, власне, як і стосовно всіх його творів.
 
 
Зокрема, відомий ізраїльський історик і літературознавець Зеєв Бар-Селла в своїх публікаціях, зокрема, в книзі «Літературний котлован,» стверджує, що справжній автор роману – радянський письменник Андрій Платонов. Роман «Вони билися за Батьківшину», як стверджує дослідник, має чимало міжтекстових зв’язків і стилістично спільного з творами Андрія Платонова про Другу світову війну. Відомо, що Шолохов з повагою ставився до Платонова, допоміг визволити його сина із сталінських таборів. Тому міг замовити йому за пристойні гроші роман письменнику, якому радянська система «перекрила кисень» в літературі і родина якого жила у величезній скруті.
 
І сам фільм радянського режисера Сергій Бондарчука – стрічка, яка ознаменувала перехід в радянському кінематографі від фільмів про війну як про людську трагедію на кшталт «Летять журавлі» або «Іванового дитинства» до епопей «про мужність і героїзм».
 
Тому не дивно, що для заходу з метою насаджування на окупованій частині Херсонщини культу війни і «побєдобєсія» обрали саме фільм, знятий за твором номенклатурного радянського письменника номенклатурним радянським режисером.
 
.
 
До речі, в анонсі пропагандисти чомусь не згадали в анонсі, що Сергій Бондарчук народився в Херсонській області, в селищі Білозерка. Яке, до речі, зараз потерпає від російських обстрілів.
Під виглядом «шанування історії» російська пропаганда насаджує на окупованих територіях, зокрема, і в Херсонській області, радянські і російські трактовки подій Другої світової війни, проводячи паралель з теперішніми подіями, нав’язуючи збочені асоціації між гітлерівцями-загарбниками і українцями, які боронять свою країну.
 
Нагадаємо, на Херсонщині російський депутат Кастюкевич передав окупантам «історичний» прапор на плацу, вкритому шаром багнюки.